Bezpieczne pieniądze. Podaj dalej

Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Narodowy Bank Polski we współpracy z Policją przygotował kampanię informacyjną „Bezpieczne pieniądze. Podaj dalej”, której celem jest zwiększenie bezpieczeństwa obrotu pieniężnego w czasie Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA Euro 2012. Bank centralny chce przypomnieć Polakom, a kibiców i turystów z zagranicy zaznajomić, z wizerunkami i zabezpieczeniami polskich banknotów. Informuje także o zasadach bezpiecznego korzystania z kart płatniczych i bankomatów – wszystko po to, aby pomóc kibicom ustrzec się przed oszustwami.(C) NBP

Akcja prowadzona jest przez cały czerwiec we wszystkich miastach zaangażowanych w organizację turnieju – w Warszawie, Poznaniu, Gdańsku, Wrocławiu oraz Krakowie, a także na przejściach granicznych, portach lotniczych i dworcach kolejowych.   

Podczas turnieju Euro 2012 Polskę odwiedzi nawet milion kibiców. Prawie połowa z nich zostanie w naszym kraju dłużej niż jeden dzień. Razem z kibicami będą „podróżowały” ich pieniądze – zarówno gotówka, jak i karty płatnicze. Jak zatem rozpoznać fałszywe banknoty i nie dać się oszukać podczas dokonywania płatności? W tym pomoże kibicom Policja i emitent polskiego pieniądza – Narodowy Bank Polski.

Dla wszystkich zainteresowanych przygotowano materiały informacyjne w formie ulotek i broszur, które będą dystrybuowane na przejściach granicznych, lotniskach oraz dworcach. Ponad 500 000 ulotek trafiło do miast, w których odbędą się rozgrywki, a kolejnych 50 000 do piłkarskich stref kibica, tzw. FanCampów. Informacje o zabezpieczeniach banknotów dystrybuowane są również przez wiodące sieci handlowe zlokalizowane w pobliżu boisk i miasteczek piłkarskich. Policja rozprowadza ulotki na stadionach, w autobusach przewożących kibiców, a także w komisariatach.

Wszystkie publikacje – zarówno w formie papierowej jak i elektronicznej – przygotowano w trzech wersjach językowych – polskiej, angielskiej i rosyjskiej. Informacje te znalazły się również w pakietach dla wolontariuszy oraz przedstawicieli służb mundurowych przygotowanych specjalnie na Euro 2012 przez organizatora mistrzostw – spółkę PL.2012.  

Kluczowe informacje o działaniach NBP i Policji znajdują się również na stronie internetowej kampanii www.nbp.pl/BezpiecznePieniadze, z której będzie można pobrać aplikację multimedialną prezentującą zabezpieczenia polskich pieniędzy wraz z filmem instruktażowym.

Aplikację można pobrać bezpłatnie na urządzenie mobilne (np. telefon lub tablet), w jednej z wybranych wersji językowych. O kampanii oraz aplikacji informują na swoich stronach internetowych także partnerzy wspierający akcję NBP i Policji: Służba Celna, Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji oraz PKP.

Prezentacja edukacyjna (PDF)

Ulotka do pobrania (PDF)

(Źródło: NBP)

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

Ppp napisał/a komentarz do Jak książeczki uczą rozmawiać?
Mama opowiadała mi, że zacząłem mówić bardzo późno, ale jak już zacząłem - od razu pełnymi zdaniami,...
Przerażająca wizja. Z jednej strony trzeba gonić za technologią która rozwija świat, z drugiej stron...
Stanisław Czachorowski napisał/a komentarz do Wykład w czasach postpiśmienności, czyli szukanie drogi we mgle
Tak, najważniejszy jest tok rozumowania, opowieść o wiedzy i dochodzeniu do wniosków, odkryć. To się...
Wykładam matematykę i staram się postępować na przekór pewnego określenia czym jest wykład: to trans...
Stanisław Czachorowski napisał/a komentarz do Wykłady w stylu programów popularnonaukowych?
Zawsze najważniejszym jest mieć coś do powiedzenia. Interesującego, ważnego, wartościowego. Dobrze j...
Jak widzę, odniósł się Pan do mojego komentarza, więc odpowiem.Programy B. Wołoszańskiego były różne...
Pani Anno, to co zamierzam napisać dotyczy zarówno psychologów szkolnych jak i pedagogów. I jedni i...
Drodzy Państwo, czy głupotę można nazywać po imieniu? Czy głupota ministra jest głupotą szkodliwą? C...

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie