Dotykaj, doświadczaj, pytaj – odkrywaj z nami historię!

fot. Muzeum POLIN

Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Zapraszamy do Muzeum POLIN, miejsca pełnego dźwięków, barw i opowieści, ukazującego 1000 lat dziejów polskich Żydów. U nas żadne dziecko się nie nudzi! Pokażemy Wam piękno różnorodności kultur, religii i tradycji, porozmawiamy o przeszłości i wyzwaniach współczesnego świata. Obudzimy w Was ciekawość i zainspirujemy do twórczej pracy. Zobacz nową ofertę edukacyjną Muzeum POLIN.

Warsztaty rodzinne

Tradycyjnie w soboty spotykamy się na zajęciach twórczych. Kontynuujemy działania w drewnie. Razem z Dzikimi Dziećmi będziemy wiercić, szlifować i wkręcać śruby – powstaną drewniane konstrukcje inspirowane Synagogą z Gwoźdźca, czy tradycyjne skrzynie i ramy do obrazów. Dla tych co lubią nowoczesność mamy zajęcia z kodowania organizowane z Firmą Samsung. Będziemy też tworzyć własne kompozycje muzyczne na niezwykłych spotkaniach - "Partytury z architektury" i sprawdzimy, czy poezja może być praktyczna - "Do rymu w praktyce". W niedziele zapraszamy na cykl warsztatów wokół wystawy stałej i wystaw czasowych Muzeum POLIN. Spotkamy się na obchodach świąt żydowskich – Rosz ha-Szana, Sukot, Chanuka. Poszukamy inspiracji na nowej czasowej wystawie „Krew. Łączy i dzieli”. Będziemy tworzyć artystyczne komentarze do filmów, w ramach dwóch goszczących w Muzeum festiwali: 15. Warszawskiego Festiwalu Filmów o tematyce Żydowskiej i Festiwalu Kino Dzieci.

Więcej informacji: http://www.polin.pl/pl/aktualnosci/2017/08/18/nowa-oferta-warsztatow-rodzinnych.

Warsztaty dla przedszkoli i szkół

Naszą nową ofertę edukacyjną w roku szkolnym 2017/2018 kierujemy do przedszkoli oraz do wszystkich poziomów i typów szkół (klas 1-3, klas 4-8 i gimnazjów oraz szkół ponadpodstawowych). Przygotowaliśmy szeroki wybór warsztatów, oprowadzania po wystawie stałej oraz kursy doskonalące i spotkania dla nauczycieli.

Warsztaty edukacyjne w POLIN są świetnym uzupełnieniem lekcji. Prowadzone aktywnymi metodami przez doświadczonych edukatorów, angażują młodych ludzi i pobudzają ich naturalną ciekawość.

W naszej ofercie warsztatowej znalazły się najbardziej lubiane przez uczniów tematy uzupełnione o nowe zajęcia (m.in. warsztaty „Rok Ireny Sendlerowej” czy „Młodzi gniewni: pokolenie Marca '68”). Zajęcia dostosowujemy do wieku i specyfiki grupy (pracujemy z dziećmi i młodzieżą z niepełnosprawnością).

Scenariusze zajęć bazują na zagadnieniach zawartych w nowej podstawie programowej, omawiamy je, ale też rozwijamy i uzupełniamy. Wizyta w naszym muzeum pozostaje młodym ludziom na długo w pamięci i zachęca do poznawania przeszłości Polski i historii polskich Żydów.

Więcej informacji: http://www.polin.pl/pl/aktualnosci/2017/08/18/nowa-oferta-edukacyjna-dla-przedszkoli-i-szkol.

Konferencja dla nauczycieli

Serdecznie zapraszamy osoby pracujące z młodzieżą, zarówno w szkole, jak i poza nią, do udziału w międzynarodowej konferencji edukacyjnej „Jak uczyć o ludobójstwie”. Konferencja odbędzie się w dniach 8-9 października 2017 r. w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie. Chcielibyśmy wspólnie z ekspertami zajmującymi się edukacją, ale też badaniami Zagłady Żydów i innych ludobójstw, zastanowić się, jak we współczesnej szkole i poza nią poruszać tę trudną tematykę. Jak kształtować wśród młodzieży postawę empatii i otwartości na różnorodność kulturową, etniczną i religijną? Naszymi prelegentami będą zarówno praktycy, jak i akademicy, z Polski i z zagranicy.

Konferencja będzie w całości tłumaczona symultanicznie na język polski i angielski.

Zapraszamy również na specjalne wydarzenia towarzyszące konferencji: pokaz wielokrotnie nagradzanego na całym świecie węgierskiego filmu „1945” w reż. Ferenca Toröka oraz zwiedzanie wystawy stałej i Centrum Edukacyjnego Muzeum POLIN.

Więcej informacji już wkrótce na www.polin.pl.

 

(Źródło: Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN)

 

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

Ppp napisał/a komentarz do Jak książeczki uczą rozmawiać?
Mama opowiadała mi, że zacząłem mówić bardzo późno, ale jak już zacząłem - od razu pełnymi zdaniami,...
Przerażająca wizja. Z jednej strony trzeba gonić za technologią która rozwija świat, z drugiej stron...
Stanisław Czachorowski napisał/a komentarz do Wykład w czasach postpiśmienności, czyli szukanie drogi we mgle
Tak, najważniejszy jest tok rozumowania, opowieść o wiedzy i dochodzeniu do wniosków, odkryć. To się...
Wykładam matematykę i staram się postępować na przekór pewnego określenia czym jest wykład: to trans...
Stanisław Czachorowski napisał/a komentarz do Wykłady w stylu programów popularnonaukowych?
Zawsze najważniejszym jest mieć coś do powiedzenia. Interesującego, ważnego, wartościowego. Dobrze j...
Jak widzę, odniósł się Pan do mojego komentarza, więc odpowiem.Programy B. Wołoszańskiego były różne...
Pani Anno, to co zamierzam napisać dotyczy zarówno psychologów szkolnych jak i pedagogów. I jedni i...
Drodzy Państwo, czy głupotę można nazywać po imieniu? Czy głupota ministra jest głupotą szkodliwą? C...

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie