Więcej o wodzie, czyli Hydropolis zaprasza

fot. Centrum Edukacji Ekologicznej Hydropolis

Narzędzia
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Czy wiesz, że Ziemia składa się w 71% z wody? Woda fascynuje, a wrocławskie Hydropolis to miejsce, w którym różnorodne technologie multimedialne, interaktywne instalacje, wierne repliki i modele oraz bogate w informacje ekrany dotykowe służą jednemu celowi: ukazaniu wody z różnych perspektyw. Na edukacyjnej mapie Polski to jedno z ciekawszych miejsc do zwiedzania.

Wrocławskie centrum w kwietniu udostępni w swojej ofercie nowy warsztat edukacyjny dla młodzieży szkolnej. Skarpetka, gumka recepturka, olej, balon, rodzynki i oczywiście woda. Z wykorzystaniem m.in. takich narzędzi uczyć się będą uczestnicy nowych warsztatów edukacyjnych w Hydropolis. Dla wrocławskiego centrum nową ofertę edukacyjną przygotowała Joanna Urbańska, Nauczyciel Roku 2016.

Joanna Urbańska uczy biologii, chemii i fizyki w gimnazjum w miejscowości Susk na Mazowszu. Przez wzgląd na swoją pasję, zamiłowanie do edukacji, znakomite podejście dydaktyczne i wyjątkowo dobry kontakt z uczniami, otrzymała tytuł Nauczyciela Roku 2016 w konkursie Głosu Nauczycielskiego i Ministerstwa Edukacji Narodowej.

„Eksperymenty i doświadczenia to wyjątkowy sposób przekazywania wiedzy. Nauka poprzez zabawę i zaciekawienie tematem sprawdzają się lepiej od przekazywania suchej wiedzy książkowej – mówi Joanna Urbańska.

„ Możliwość skorzystania z wiedzy, pasji i doświadczenia tak dobrze przygotowanej do pełnienia swojego zawodu osoby, jest dla nas znakomitą okazją do poszerzenia oferty edukacyjnej” – nie kryje entuzjazmu Rafał Zagrobelny, menedżer Hydropolis.

Podczas nowych warsztatów w Hydropolis, uczniowie nauczą się m.in. opisywać właściwości substancji i wyjaśniać przebieg procesów chemicznych, wysnuwać wnioski z otrzymanych wyników, wykorzystywać podstawowe wielkości fizyczne do opisu poznanych zjawisk, a także wyjaśniać zjawisko przewodnictwa cieplnego i opisywać zjawisko napięcia powierzchniowego.

Nauczycielka Roku 2016 przyjechała do Wrocławia z grupą swoich uczniów na specjalne zaproszenie Hydropolis. Podczas spotkania obie strony wymieniały się doświadczeniami, uwagami i pomysłami na edukację.

„Bardzo dziękujemy za to zaproszenie. Pochodzimy z malutkiej miejscowości, dla moich uczniów to pierwsza okazja do odwiedzin pięknego Wrocławia. Samo Hydropolis zrobiło na nas ogromne wrażenie. Pełne multimediów i interaktywnych instalacji. To jedna z najlepszych placówek o charakterze edukacyjnym, jakie widziałam w swoim życiu” – mówi Joanna Urbańska.

Centrum Edukacji Ekologicznej Hydropolis to unikatowe centrum wiedzy, które łączy walory edukacyjne z nowoczesną formą wystawienniczą. W oparciu o najnowsze technologie przekazuje informacje na temat wody – niezwykłej substancji, z którą każdy z nas styka się na co dzień, ale nie każdy rozumie jej istotę. Odkrywa procesy, w których bierze udział – od funkcji pełnionych w ciele człowieka, po prądy oceaniczne, które kształtują klimat na Ziemi. W ciągu 15 miesięcy działalności przyjęło już 8,5 tys. zorganizowanych grup zwiedzających. Wystawę od grudnia 2015 r. obejrzało ponad 320 tys. osób. Wystawa otrzymała także nagrodę Cud Polski 2016 od National Geographic, a także wyróżnienia w konkursach: Piękny Wrocław, Zabytek Zadbany MKiDN, Dolnośląski Klucz Sukcesu oraz Merit Award za kurtynę wodną.

Zobacz więcej na http://hydropolis.pl/.

 

(Źródło: Hydropolis, opr. red.)

 

Jesteśmy na facebooku

fb
Edunews.pl oferuje cotygodniowy, bezpłatny (zawsze) serwis wiadomości ze świata edukacji. Zapisz się:
captcha 
I agree with the Regulamin

Ostatnie komentarze

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie