Rusza konkurs dla szkół - Bezpiecznie Tu i Tam

CC-BY Fundacja Orange

Narzędzia
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Do 30 września szkoły mogą zgłaszać swój udział w konkursie Fundacji Orange Bezpiecznie Tu i Tam. Akcja potrwa do końca marca 2017. Została rozpoczęta z myślą o dzieciach i rodzicach, by świadomiej i bezpieczniej korzystali z zasobów sieci.

Konkurs z nagrodami

Fundacja Orange ufundowała dla zwycięskiej szkoły cenne nagrody: wyposażenie pracowni multimedialnej o wartości 30 000 zł i sprzęt dydaktyczny o wartości 5000 zł. Jak zdobyć pierwsze miejsce? Wygra najbardziej zaangażowana społeczność szkolna. Punkty będą przyznawane za aktywność nauczycieli, uczniów a także rodziców. Do wyłonienia zwycięzcy posłuży specjalny algorytm, który wyrównuje szanse wielkich i kameralnych szkół.

Jestem nauczycielem – co mogę zrobić?

Po pierwsze – w porozumieniu z Dyrekcją Szkoły zgłosić placówkę do udziału w konkursie. Zgłoszenia będą przyjmowane do 30 września wyłącznie poprzez formularz rejestracji na stronie fundacja.orange.pl/kurs. Wszystkie szkoły otrzymają materiały edukacyjne i dostęp do specjalnie stworzonej platformy internetowej.

Następnie możesz przeprowadzić zajęcia edukacyjne dla uczniów i wykonać trzy zadania konkursowe oraz zachęcić całą społeczność szkolną do udziału w zabawie. W czasie wywiadówki opowiedz rodzicom o zasadach bezpiecznego korzystania z sieci. Możesz też zorganizować szkolny piknik Bezpiecznie Tu i Tam.

Jestem uczniem – jak mogę się włączyć?

Weź udział w zajęciach prowadzonych przez nauczyciela i zgłoś swoje prace w zadaniach konkursowych. Najlepsze z nich zostaną dodatkowo nagrodzone tabletami i gadżetami elektronicznymi, które trafią do autorów. Na koniec – zachęć do zabawy całą rodzinę!

Jestem rodzicem. Jak mogę pomóc?

Przyjdź na spotkanie informacyjne o bezpieczeństwie dziecka w sieci organizowane w szkole. Weź udział w internetowym kursie Bezpiecznie Tu i Tam. Za każde Wyzwanie otrzymasz punkty!

Fundacja Orange zachęca wszystkich do zabawy i walki o nagrody i podkreśla, że najważniejsze jest bezpieczeństwo naszych najbliższych – także w poznawaniu bezkresnego świata internetu.
Więcej informacji i regulamin znajdziesz na stronie kursu Bezpiecznie Tu i Tam.

 

(Źródło: Fundacja Orange)

 

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie