Nauczyciele korzystają z nowych technologii

Narzędzia
Typografia
 • Smaller Small Medium Big Bigger
 • Default Helvetica Segoe Georgia Times

projekty edukacyjnePonad stu nauczycieli gimnazjalnych z całej Polski otrzymało wczoraj dyplomy ukończenia rocznego kursu e-learningowego, uczącego wykorzystania nowoczesnych narzędzi informatycznych w edukacji. Kurs jest częścią programu Edukacja z Internetem TP dla Nauczycieli, organizowanego przez Fundację Grupy TP i Centrum Edukacji Obywatelskiej.

 

Głównym celem trwającego przez cały rok szkolny programu e-learningowego było  zapoznanie nauczycieli z podstawowymi narzędziami informatycznymi oraz zastosowanie ich w przedmiotowych projektach uczniowskich.  "W głównej mierze chodzi o to, aby z jednej strony zachęcić nauczycieli do wykorzystywania nowoczesnych technologii w dydaktyce, a z drugiej, pokazać i nauczyć, jak przekazywać wiedzę w ciekawy i innowacyjny sposób." – mówi Jadwiga Czartoryska, Prezes Fundacji Grupy Telekomunikacji Polskiej.

 

Każdy z biorących udział w kursie, nauczycieli mógł skorzystać z jednego z 9 kursów internetowych wprowadzających techniki informatyczne do projektów uczniowskich realizowanych w ramach lekcji: matematyki, fizyki, języka polskiego, biologii, wiedzy o społeczeństwie, historii, geografii, języków obcych oraz chemii. Kursy trwały od listopada 2007 r. do maja 2008 r.

 

"Do udziału w naszym Programie zakwalifikowało się 270 nauczycieli. Kurs ukończyło 120 pedagogów z całej Polski. Cieszę się, że dzięki Programowi powstało wiele bardzo ciekawych projektów." - mówi Alicja Pacewicz - wiceprezes Centrum Edukacji Obywatelskiej.

 

projekty edukacyjne

 

Prace nad projektami poprzedzone były szkoleniami, które miały na celu zapoznanie nauczycieli z podstawowymi narzędziami informatycznymi oraz pracą nad projektem. Nauczyciele i uczniowie dowiedzieli się m.in. jak ważne jest dobre zaplanowanie projektu, jego realizacja i wreszcie prezentacja.

 

Uroczystość kończąca drugą edycję programu odbyła się wczoraj w Teatrze Polonia w Warszawie. Specjalnie dla nauczycieli Krystyna Janda,  ambasadorka Programu Edukacja z Internetem TP, wystąpiła w monodramie „Skok z wysokości”.

 

Informacje o konkursie oraz najciekawsze projekty można zobaczyć na stronie: www.ezi.edu.pl


 

Edunews.pl oferuje cotygodniowy, bezpłatny (zawsze) serwis wiadomości ze świata edukacji. Zapisz się:
captcha 
I agree with the Regulamin

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

 • Written by Administrator
  Problem w tym, że każdy ma nieco inne doświadczenia, podobnie jak inne warunki, w których uczy. Do t...
 • Written by Ppp
  Pisze Pani, że żadna z tych przyczyn nie jest potwierdzona badaniami naukowymi??? A miliardy godzin ...
 • Written by Ppp
  Bardzo dobry artykuł - właśnie owa "nic nie wnosząca dłubanina" była przyczyną żądania likwidacji za...
 • Written by Ppp
  Zamiast kształtować, wystarczy nie niszczyć. Niesprawiedliwe ocenianie, czepianie się bzdur, niereal...
 • Written by Stefan
  Józefa Szot - kobieta legenda. Dobrze, że stanęła na mojej drodze.
 • Written by Ppp
  Zacząłbym nie tyle od poczucia, co od WIEDZY o braku sensu - gdzieś w połowie podstawówki uczniowie ...

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie