Ciekawe miejsce, ciekawy człowiek

Narzędzia
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Rozpoczęła się rekrutacja do II edycji konkursu na najlepszą e-publikację stworzoną w edytorze MAPPTIPE. Mogą w nim wziąć udział uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych wraz z opiekunami po wcześniejszej pełnej rejestracji w projekcie.(C) Fundacja Nauka i Wiedza

Duże zainteresowanie pośród uczestników I etapu konkursu przekonało organizatorów do przeprowadzenia jego następnej tury. Tematyka konkursu dotyczy jednego z dwóch tematów głównych:

  • Ciekawe miejsce
  • Ciekawy człowiek

Dla gimnazjalistów zaproponowano dodatkową kategorię:

  • Nasz projekt gimnazjalny

Ponadto można składać prace na temat dowolny, który dotyczyć może zarówno ulubionego przedmiotu, zainteresowań, hobby i in.
Konieczna jest rejestracja na stronie internetowej: http://mapptipe.edukator.pl, gdzie dostępne są regulamin i zasady konkursu.

Do wygrania są cenne nagrody dla nauczycieli i uczniów: netbooki, cyfrowe aparaty fotograficzne, iPad, odtwarzacze MP4. Dla szkół przewidujemy nagrody w postaci sprzętu i oprogramowania multimedialnego. Ponadto nauczyciele biorący udział w projekcie otrzymają dyplomy Edukatorów i wynagrodzenie na podstawie umowy zlecenia.

Rejestracja do konkursu trwa do 15 grudnia 2012 r. E-publikacje konkursowe mogą być zgłaszane do moderacji do 30 kwietnia 2013 r., a ogłoszenie wyników i rozdanie nagród odbędą się do 31 maja 2013 r.

Konkurs organizowany jest przez Fundację Nauka i Wiedza. Więcej informacji: MAPPTIPE Biuro Projektu, Andrzej Ciastoń, tel. 22-626 83 02, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Internet pełen jest lepszych i gorszych materiałów edukacyjnych, w tym także materiałów multimedialnych. MAPPTIPE – czyli Multimedialna Aplikacja do Tworzenia Internetowych Publikacji Edukacyjnych – jest odpowiedzią na pewien istotny brak w polskiej edukacji: dużego zbioru powszechnie dostępnych, bezpłatnych multimedialnych materiałów edukacyjnych, zorganizowanych w czytelną strukturę i ujętych w mniej więcej jednolitą formę.

Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Edunews.pl oferuje cotygodniowy, bezpłatny (zawsze) serwis wiadomości ze świata edukacji. Zapisz się:
captcha 
I agree with the Regulamin

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie