Teatr w edukacji regionalnej najmłodszych

Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Publikacja „Teatr w edukacji regionalnej najmłodszych” to zbiór materiałów poseminaryjnych dla nauczycieli i edukatorów pragnących wdrażać ciekawe narzędzia dydaktyczne w edukacji regionalnej. Teksty składające się na publikację odpowiadają na pytanie jakie miejsce w edukacji dzieci wczesnoszkolnych może odgrywać teatr i region.sxc.hu

Pretekstem do powstania wydawnictwa było seminarium zorganizowane we wrześniu 2011 r. wokół spektaklu dla dzieci „O Królewsko-Cesarskim Trakcie w jednym akcie”, który w humorystyczny sposób opowiada o Poznaniu oraz najważniejszych wydarzeniach historycznych, które miały w nim miejsce.

Wśród podejmowanych tematów pojawiają się zarówno zagadnienia teoretyczne, jak i praktyczne ze szczegółowym opisem przykładowych projektów edukacji regionalnej. Publikacja ujawnia także kulisy pracy nad spektaklem „O Królewsko-Cesarskim Trakcie w jednym akcie”. Ważny element stanowi również tekst wprowadzający opisujący Trakt Królewsko-Cesarski oraz jego historyczny i kulturowy wymiar.

Mimo, iż publikacja skupia się na regionie Wielkopolski może być z powodzeniem traktowana jako opis dobrych praktyk, które mogą być wykorzystywane także w innych regionach Polski.

Publikacja otwiera nowy cykl wydawnictw, które w formacie PDF dostępne są do bezpłatnego pobrania ze strony internetowej Centrum Turystyki Kulturowej TRAKT. Ich celem jest wspieranie nauczycieli i edukatorów w działaniach z zakresu edukacji regionalnej.

Poublikacja dostępna jest tutaj (PDF).

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

Ppp napisał/a komentarz do Napiszcie mi to pięknie!
Pisanie na klawiaturze mniej męczy ręce, oraz ułatwia pisanie dłuższych tekstów. Umożliwia tez lep...
Tomasz napisał/a komentarz do Pewna wizja edukacji w przyszłości
W dobie cyfryzacji, gdzie szkoły inwestują w najnowszy sprzęt, problemem pozostaje niedoinwestowanie...
Tomasz napisał/a komentarz do Cztery scenariusze rozwoju szkolnictwa (OECD)
W erze, gdy uczniowie mają zgłębiać tajniki sztucznej inteligencji w nowoczesnych, „darmowych” labor...
Jak uratować matematykę? Ograniczmy matematykę!W dobie nowoczesnej edukacji czas na rewolucyjne pode...
Magda napisał/a komentarz do STEAM w praktyce w szkole ponadpodstawowej
Takie metody to się stosowało na zajęciach ZPT i cały czas stosuje się przy nauce zawodu.
Nauczyciel napisał/a komentarz do „Sieciaki” i niebezpieczne kontakty online
Popieram takie inicjatywy. Trzeba edukować rodziców i dzieci, ale coraz ciężej uciec z sieci...
Jest koniec roku i chętnie dajemy się ponieść iluzji że od nowego roku szkolnego wszystko będzie lep...

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie