Weź naukę pod lupę w CN Experyment

fot. Tomasz Kamiński - CN Experyment

Narzędzia
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Weź naukę pod lupę, czyli oferta dla szkół i przedszkoli na rok szkolny 2018/2019 przygotowana przez Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni.

Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni to miejsce, gdzie każdy, niezależnie od wieku, zostanie entuzjastą nauki. Jak najlepiej wytłumaczyć uczniom teorie z zakresu fizyki, biologii czy chemii? Pobudzając ich kreatywność i pozwalając na samodzielną obserwację zjawisk zachodzących w przyrodzie. Przenosząc lekcję ze szkoły na wystawę EXPERYMENTU, wśród 200 interaktywnych stanowisk, można odnaleźć inspirację do przeprowadzenia zajęć z różnych dziedzin nauki.

Wizyta z uczniami w Centrum Nauki EXPERYMENT to

  • nowoczesne metody pracy w przyjaznej uczniom przestrzeni
  • zajęcia angażujące uczniów: pełne doświadczeń, eksperymentów i zabawy nauką
  • bogato wyposażone sale warsztatowe.

W ofercie EXPERYMENTU znajduje się 17 zajęć dla grup szkolnych wszystkich poziomów edukacji, poruszających takie tematy jak fizyka, astronomia, elektronika, chemia czy biologia. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą:
https://experyment.gdynia.pl/images/Nauczyciele/Folder_edukacyjny_2018.pdf

Zajęcia odbywają się w roku szkolnym i kosztują 20 zł od osoby. Cena obejmuje udział w warsztatach oraz koszt całodziennego wstępu na wystawy stałe i czasowe.

Zachęcamy również nauczycieli i uczniów do spontanicznego zwiedzania wystaw EXPERYMENTU. Niech sami, poprzez praktykę, odkrywają tajemnice fizyki, chemii, przyrody i nauki o człowieku. Nic nie sprawia dzieciom większej radości niż możliwość samodzielnego przeprowadzania eksperymentów. Dzięki obserwacji spontanicznej interakcji uczniów ze stanowiskami nauczyciel od razu może uzyskać odpowiedź czy dane zagadnienie zostało zrozumiane.

Oferta dla nauczycieli

Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni zaprasza nauczycieli z Pomorza do wyjątkowego programu Ambasador EXPERYMENTU. Jego celem jest promocja innowacyjnej edukacji oraz współtworzenie z nauczycielami nowoczesnego środowiska współpracy przedstawicieli edukacji formalnej i nieformalnej. Program Ambasador EXPERYMENTU daje możliwość wygrania wyjątkowej nagrody – naukowego wydarzenia dla całej szkoły. Nabór do 28.11.2018. W tym roku oprócz nauczycieli z Gdyni, EXPERYMENT zaprasza nauczycieli z Sopotu i Gdańska oraz powiatów gdańskiego, kartuskiego, wejherowskiego i puckiego. Więcej informacji na stronie:
https://experyment.gdynia.pl/pl/oferta/dla-nauczycieli/ambasador-experymentu-program/artykul

Baw się nauką #wGdyni
www.experyment.gdynia.pl

Edunews.pl oferuje cotygodniowy, bezpłatny (zawsze) serwis wiadomości ze świata edukacji. Zapisz się:
captcha 
I agree with the Regulamin

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie