Gra miejska dla warszawiaków i nie tylko

Narzędzia
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Już ponad 219 rodzin wzięło udział w edukacyjnej grze miejskiej „Raz, dwa, trzy - warszawiakiem jesteś Ty” zainicjowanej przez Muzeum Powstania Warszawskiego. Gra potrwa do 8 września 2013 roku i jest otwarta dla wszystkich zainteresowanych. Współorganizatorami zabawy jest 17 warszawskich instytucji, między innym Zamek Królewski, Filharmonia Narodowa oraz Fundacja Kronenberga przy Citi Handlowy, która została także mecenasem projektu.(C) Strona internetowa razdwatrzywarszawiak.pl

Tegoroczna, III edycja gry „Raz, dwa, trzy – warszawiakiem jesteś Ty” polega na odwiedzeniu 8 z 17 partnerskich instytucji oraz rozwiązaniu kart z zadaniami przypisanych do każdej z lokalizacji. Celem zabawy jest przybliżenie sylwetek 17 bardziej i mniej znanych bohaterów Warszawy. I tak na przykład w Muzeum Narodowym poznamy dzieła Aleksandra Gierymskiego, w historycznej siedzibie Banku Handlowego w Warszawie S.A. postać jego założyciela – Leopolda Kronenberga, w Filharmonii Narodowej dowiemy się więcej o działalności Ignacego Paderewskiego, a w Muzeum Niepodległości o dokonaniach Romana Dmowskiego.

Mimo, że gra „Raz, dwa, trzy - warszawiakiem jesteś Ty” dedykowana jest najmłodszym mieszkańcom stolicy, organizatorzy zachęcają do udziału w zabawie całe rodziny. Aby wziąć udział w grze należy zarejestrować się poprzez stronę www.razdwatrzywarszawiak.pl. Po rejestracji otrzymujemy e-mailem numer, który po zapisaniu na „Karcie szyfrów” posłuży do prawidłowej identyfikacji uczestników gry. Na stronie internetowej w zakładce „Pobierz i baw się” znajdują się do pobrania „Karty zadań” - do wyboru w wersji pdstawowej (dla młodszych) i zaawansowanej (dla starszych). Wystarczy pobrać i wydrukować po jednej karcie przypisanej do instytucji, którą planujemy odwiedzić oraz Kartę Szyfrów, której prawidłowe wypełnienie upoważnia do odebrania nagród.

Gra polega na odwiedzeniu co najmniej ośmiu wybranych placówek i udzieleniu poprawnych odpowiedzi na pytania zawarte w „Kartach zadań”. Po wypełnieniu każdej „Karty zadań” uzyskamy hasło, które wraz numerem placówki trzeba wpisać do „Karty szyfrów”. Po wykonaniu wszystkich zadań i wypełnieniu „Karty szyfrów” musimy ją wrzucić do specjalnej skrzynki, którą znajdziemy w każdej z zaangażowanych instytucji.

Tegorocznej zabawie „Raz, dwa, trzy – warszawiakiem jesteś Ty” towarzyszą również dwa dodatkowe konkursy - na najciekawszy blog z realizacji zadań podczas gry oraz na najciekawszy wywiad z naszym własnym bohaterem. Szczegóły na stronie internetowej projektu w zakładce „dodatkowe konkursy”. W najbliższym czasie organizatorzy podadzą informację o Wielkim Finale, podczas którego będę wręczane nagrody.

Fundacja Kronenberga przy Citi Handlowy od dwóch lat jest współorganizatorem gry miejskiej „Raz, dwa, trzy - warszawiakiem jesteś Ty” w ramach realizacji Programu Wolontariatu Pracowniczego w Citi Handlowy. W zeszłorocznej, II edycji zabawy, która koncentrowała się na historii sportu, uczestniczyło blisko 1700 osób i 170 rodzin, które odebrały swoje nagrody podczas finału na Stadionie Narodowym.

Program Wolontariatu Pracowniczego w Citi Handlowy jest jedną z największych i najstarszych tego typu inicjatyw w Polsce. Fundacja Kronenberga przy Citi Handlowy zapewnia wolontariuszom środki na pokrycie kosztów związanych z realizacją projektów, a także wspiera ich w kwestiach formalnych i logistycznych.

(Źródło: Fundacja Kronenberga)

Edunews.pl oferuje cotygodniowy, bezpłatny (zawsze) serwis wiadomości ze świata edukacji. Zapisz się:
captcha 
I agree with the Regulamin

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie