Stare i nowe wyzwania dla szkół

Narzędzia
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Prezentujemy pierwszy z nagranych materiałów wideo z konferencji INSPIRACJE 2014 – Jak uczynić polską szkołę jeszcze lepszą? Polska szkoła po PISA 2012 – jaka jest (tak naprawdę) i skąd to wiemy? Jakie są stare i nowe wyzwania stojące przed szkołami w naszym kraju?© Edunews.pl

W swoim wystąpieniu, wprowadzającym w tematykę konferencji, Sabina Furgoł i Lechosław Hojnacki postanowili podsumować polską szkołę w świetle wyników PISA 2012 zwracając uwagę nie tylko na dobre osiągnięcia polskich uczniów, ale i słabe wyniki, które mogą rzutować na pozycję w przyszłych badaniach. Następnie przyjrzeli się przepisom ustawy o systemie oświaty i zwrócili uwagę na to, że stwarza ona dobre warunki do mądrego funkcjonowania szkół, tylko... szkoły często z tych przepisów nie korzystają. 

W dalszej części wystąpienia prelegenci przyjrzeli się praktyce szkolnej ewaluacji i opowiadali o swoich doświadczeniach w pracy ze szkołami. Zakończyli wystąpienie prezentacją wyzwań, przed którymi stoją dyrektorzy i nauczyciele szkół.

Zapraszamy do oglądania:

Organizatorami konferencji INSPIRACJE 2014 (Warszawa, 3-4 lipca 2014) były: Edunews.pl, Think Global sp. z o.o., Fundacja Think! oraz grupa Superbelfrzy RP jako partner merytoryczny. Partnerzy wydarzenia: Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji, Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń oraz firmy RCS, VULCAN, Young Digital Planet, Learnetic. Patronat nad wydarzeniem objęły Gazeta Wyborcza, radio TOK FM i Głos Nauczycielski.

(Notka o autorze: Marcin Polak jest twórcą i redaktorem naczelnym Edunews.pl, zajmuje się edukacją i komunikacją społeczną, realizując projekty społeczne i komercyjne o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. Jest również członkiem grupy Superbelfrzy RP).

Edunews.pl oferuje cotygodniowy, bezpłatny (zawsze) serwis wiadomości ze świata edukacji. Zapisz się:
captcha 
I agree with the Regulamin

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie