Potwornie dużo emocji

(C) Edunews.pl - INSPIR@CJE 2015

Narzędzia
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Zajęcia techniczne mogą posłużyć do zrobienia fantastycznego projektu społecznego, który przynosi wiele radości i satysfakcji uczniom w różnych szkołach, nieraz oddalonych od siebie o setki kilometrów. Trzeba oczywiście "tylko" mieć pomysł oraz nawiązać współpracę z inną szkołą. Może wówczas uda się zrobić znacznie więcej niż zakładaliśmy.

W projekcie, o którym opowiadamy pomysł był dość prosty. Jedna nauczycielka wiedziała, że w innej szkole uczniowie zachwycili się awatarkami, które „mieszkają” w programie służącym do oceniania zachowania na lekcji. Więc pomyślała, że skoro już coś na zajęciach technicznych robić, to z sensem, aby z tego był jeszcze pożytek. W rezultacie dzieci z innej szkoły otrzymały pięknie uszyte filcowe awatarki, a przy okazji uwolniło się wiele pozytywnych emocji w obu szkołach.

Uczennice, które przygotowały niespodziankę, zobaczyły sens i znaczenie tego, co robią. Przy okazji mogły też doświadczyć emocji, które rzadko goszczą w naszych szkołach. A przecież nasze życie jest pełne emocji – czy naprawdę w szkole ich być nie powinno? Dzięki nim wychodzimy ze schematów, w które niepotrzebnie wpadamy w edukacji szkolnej.

Zapraszamy na wystąpienie Marty Florkiewicz-Borkowskiej z Gimnazjum w Pielgrzymowicach, członkini społeczności Superbelfrzy RP podczas konferencji INSPIR@CJE 2015 - JAK UCZYNIĆ POLSKĄ SZKOŁĘ JESZCZE LEPSZĄ? (Warszawa, 2-3 lipca 2015).

***

Organizatorami Inspir@cji 2015 są: portal o nowoczesnej edukacji Edunews.plFundacja Rozwoju Społeczeństwa Wiedzy THINK! oraz firma Think Global. Partnerem merytorycznym konferencji jest grupa Superbelfrzy RP.

Partnerem strategicznym konferencji jest projekt Mistrzowie Kodowania firmy Samsung Electronics Polska.

Partnerami instytucjonalnymi są Fundacja Rozwoju Systemu EdukacjiOśrodek Rozwoju EdukacjiWarszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń. Partnerami biznesowymi są firma Learnetic SA oraz strefa nowoczesnej edukacji Edustore.eu.

Partner medialny: Głos Nauczycielski.

 

(Notka o autorze: Marcin Polak jest twórcą i redaktorem naczelnym Edunews.pl, zajmuje się edukacją i komunikacją społeczną, realizując projekty społeczne i komercyjne o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. Jest również członkiem grupy Superbelfrzy RP).

 

Zobacz inne wystąpienia z INSPIR@CJI 2015:

Edunews.pl oferuje cotygodniowy, bezpłatny (zawsze) serwis wiadomości ze świata edukacji. Zapisz się:
captcha 
I agree with the Regulamin

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie