Lekcje z CDT w czerwcu w nowej porze!

fot. CDT

Narzędzia
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Centralny Dom Technologii w związku z zamknięciem szkół realizuje od marca specjalne, zdalne lekcje, które są uzupełnieniem szkolnego programu nauczania, m.in. matematyki, języka polskiego, wiedzy o społeczeństwie, plastyki, biologii czy informatyki.

Na czerwcowych lekcjach uczennice i uczniowie będą m.in. programować w aplikacji Scratch, rozmawiać o filmowych wyobrażeniach technologii przyszłości, tworzyć własne komiksy, redagować gazetę online, tworzyć mapy myśli i obserwować, jak rośliny „piją wodę”.

Grafik i tematy lekcji znajdują się na blogu CDT: https://bit.ly/2T2II7C

Lekcje są bezpłatne, od czerwca odbywają się codziennie o godzinie 11:00 na platformie Clickmeeting i trwają około 45 minut. Mogą wziąć w nich udział uczniowie ze wszystkich grup wiekowych – wystarczy do tego jedynie dostęp do komputera i internetu.

Nauczyciele prowadzący zajęcia opiekuńcze i edukacyjne w szkołach mogą włączyć lekcję dla całej grupy uczniów w klasie lub świetlicy.

W każdą środę – specjalnie z myślą o osobach głuchych i niedosłyszących – lekcje są dodatkowo tłumaczone na Polski Język Migowy.

Wszystkie lekcje odbywają się zawsze pod tym samym linkiem: https://cdtonline.clickmeeting.com/lekcje-z-cdt

Aby się zarejestrować, należy podać jedynie swoje imię i adres mailowy. Przed każdą lekcją wszyscy zapisani otrzymają przypomnienie.

Nasze spotkania to nie są zwykłe lekcje – mimo, że wszyscy utknęliśmy w domach, my wciąż chcemy pokazywać Wam, jak zdobywać kompetencje przyszłości. Dołączcie do nas!

***

Dedykowane zajęcia online dla klas

Od 3 czerwca nauczyciele zainteresowani przeprowadzeniem zamkniętych zajęć online tylko dla uczniów z ich klasy mają taką możliwość. Każda klasa po zakończeniu zajęć otrzyma certyfikat.

Więcej informacji na blogu CDT:
https://blog.cdt.pl/98238-dedykowane-zajecia-online-dla-klas

O Centralnym Domu Technologii

Centralny Dom Technologii to przestrzeń edukacji technologicznej, oferująca interdyscyplinarne zajęcia edukacyjne dla dzieci, młodzieży, osób dorosłych i starszych. W CDT prezentowane są cykliczne wystawy tematyczne dotyczące najnowszych technologii z Polski i ze świata. Jednocześnie nowoczesne i funkcjonalne centrum biznesowo-konferencyjne w sercu stolicy to kluczowe miejsce w kraju do prezentacji przełomowych rozwiązań. Centralny Dom Technologii gości także społeczność skupiającą entuzjastów nowych technologii, technologicznych wizjonerów, liderów i aktywistów. Inicjatorem Centralnego Domu Technologii jest Polski Fundusz Rozwoju.

Projekt realizowany jest przez Fundację Polskiego Funduszu Rozwoju w partnerstwie operacyjnym z polską spółką technologiczną Daftcode oraz konsorcjum merytorycznym, w skład którego wchodzą: startup edukacyjno-technologiczny Skriware, szkoła programowania Kids Code Fun oraz Stowarzyszenie Cyfrowy Dialog.

Partnerami Strategicznymi Centralnego Domu Technologii są: Bank Pekao S.A., Comarch S.A., Żabka oraz Chmura Krajowa. Partnerem ścieżki edukacyjnej “Technologia” jest firma Allegro.

 

(ARTYKUŁ PROMOCYJNY)

 

Edunews.pl oferuje cotygodniowy, bezpłatny (zawsze) serwis wiadomości ze świata edukacji. Zapisz się:
captcha 
I agree with the Regulamin

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie