EduMoc Online 2019

fot. Superbelfrzy RP

Narzędzia
Typografia
 • Smaller Small Medium Big Bigger
 • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Trzy lata temu grupa nauczycieli postanowiła zorganizować pierwszą w naszym kraju, kilkugodzinną konferencję online. Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę. W zeszłym roku, w trzynastogodzinnym, bezpłatnym, wirtualnym spotkaniu podczas EduMocy Online uczestniczyło niemalże tysiąc nauczycieli, edukatorów, akademików i wszystkich tych, którym na sercu leży dobro polskiej edukacji.

Również w tym roku nauczyciele tworzący grupę Superbelfrzy RP postanowili zaprosić wszystkich chętnych na bezpłatną konferencję w Internecie złożoną z szeregu webinariów, spotkań online, warsztatów i wykładów. Podobnie jak w poprzednich latach, organizatorzy i prelegenci realizują tę inicjatywę za darmo, dotyczy to również transmisji strumieniowej, co umożliwia bezpłatny dostęp do wydarzenia dla wszystkich chętnych.

Tegorocznej edycji towarzyszy hasło przewodnie “Doświadczanie przez inspirowanie”.

Konferencja startuje 5 października o godzinie 8:00, a nauczyciele będą mieli możliwość uczestniczenia w sesjach strumieniowych aż do godziny 23.00. Goście wirtualnych sesji poznają ciekawe sposoby na wykorzystanie nowoczesnych technologii w nauczaniu i rozwijaniu kompetencji kluczowych uczniów.

Goście wirtualnych sesji poznają ciekawe sposoby na wykorzystanie nowoczesnych technologii w nauczaniu i rozwijaniu kompetencji kluczowych uczniów. Zaproszenie na EduMocOnline przyjęli Diana Graber - autorka „Raising Humans in a Digital World” oraz Conrad Hughes - dyrektor International School of Geneva.

Platforma Clickmeeting oraz równoległe moderowanie wydarzenia na platformie społecznościowej Facebook pozwalają na prowadzenie czatu z nauczycielami-praktykami i przedstawianie pomysłów na wypracowanie rozwiązań, co jest wielkim atutem tej konferencji.

Wzorem innych, międzynarodowych konferencji tego typu, na przykład “Teach With Tech Conference”, podczas EduMocy Online 2019 przeprowadzimy debatę na Facebooku, gdzie zaproponujemy uczestnikom różne aktywności - konkursy, głosowania, interakcje. Wspierają nas instytucje edukacyjne, od których udało się pozyskać atrakcyjne nagrody (kody dostępu do platform edukacyjnych, promocyjne karnety na wykorzystanie programów i aplikacji, drobne upominki, książki, gadżety).

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie konferencji: edumoconline.edu.pl. Utworzone zostało również wydarzenie na Facebooku, gdzie pojawią się konkursy i atrakcje towarzyszące wydarzeniu oraz odpowiedzi na pytania osób zainteresowanych, a także informacje o prelegentach i ich wystąpieniach.

Serdecznie zapraszamy do promocji wydarzenia w szkołach, oraz oczywiście do udziału w EduMocyOnline 2019 już 5 października.

Spotkajmy się na konferencji EduMocOnline 2019, by razem zastanowić się nad tym, jak czerpać radość z doskonalenia warsztatu pracy nauczyciela.

Edunews.pl jest patronem medialnym tej edumocnej e-konferencji.

 

(Źródło: Superbelfrzy RP)

 

Edunews.pl oferuje cotygodniowy, bezpłatny (zawsze) serwis wiadomości ze świata edukacji. Zapisz się:
captcha 
I agree with the Regulamin

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

 • Written by Robert Raczyński
  Bardzo mnie cieszy pańskie zainteresowanie tematem i moim tekstem, ale chyba nie do końca się rozumi...
 • Written by Jan
  Możemy się spierać czy powinno być mniej czy więcej państwa opiekuńczego, ale na końcu sporu ktoś mu...
 • Written by Iwona
  Dziękuję! Po prostu!
 • Written by Robert Raczyński
  "Szkoła ma więc dzisiaj także wymiar miejsca dającego szansę na obudzenie." - Wychodzę z tego samego...
 • Written by Robert Raczyński
  "Kierunki poszturchiwania" są wyborem zupełnie arbitralnym. Ja wybrałem ten absolutnie podstawowy, w...
 • Written by Robert Raczyński
  Oczywiście, że "Generalny przymus nauki nie wyklucza [...]"... I szczęśliwie (do pewnego stopnia) ta...

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie