Do hymnu!

fot. Narodowe Centrum Kultury

Narzędzia
Typografia

Ruszył nabór do ogólnopolskiego konkursu dla szkół podstawowych, organizowanego przez Narodowe Centrum Kultury z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości! Zadaniem jest wspólne zaśpiewanie przez uczniów szkoły pieśni hymnicznych. Dla zwycięzców przewidziano wysokie nagrody pieniężne.

Konkurs jest adresowany do wszystkich szkół podstawowych. Warunkiem udziału w konkursie jest wykonanie Hymnu Państwowego oraz dwóch wybranych pieśni hymnicznych przez co najmniej połowę uczniów każdej szkoły zakwalifikowanej do konkursu.

Termin zgłoszenia upływa 31 maja 2018 r. O udziale zadecyduje kolejność zgłoszeń. Więcej informacji znajduje się na stronie www.dohymnu.nck.pl.

Etap pierwszy rozegra się na poziomie szkół, gdzie poszczególne wykonania zostaną zarejestrowane, ocenione i zakwalifikowane przez jury. Najlepsze z nich trafią do etapu drugiego, który wyłoni laureatów wojewódzkich i ogólnopolskich. Przesłuchania odbędą się w dniach od 15 września do 31 października 2018 r. Ogłoszenie wyników Konkursu nastąpi do 20 listopada 2018 r.

Formularz zgłoszeniowy

Konkurs organizowany jest przez Narodowe Centrum Kultury w ramach Wieloletniego Programu Rządowego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021.

 

(Źródło: Narodowe Centrum Kultury)

 

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie