Edukacyjne Oblężenie Malborka

Narzędzia
Typografia
 • Smaller Small Medium Big Bigger
 • Default Helvetica Segoe Georgia Times
projekty edukacyjneUwaga, Malbork zostanie „oblężony” przez uczestników IV Ogólnopolskiego Festiwalu Edukacyjnego (18-20.09). To największe wydarzenie edukacyjne w Polsce jest realizowane w ramach Kampanii na rzecz Uczenia się, której celem jest promocja edukacji przez całe życie, wdrażanie nowoczesnych koncepcji efektywnego uczenia się i tworzenie modelu szkoły XXI wieku.
 
Kampania, zapoczątkowana w 2005 r., uzyskała honorowy patronat Polskiego Komitetu ds. UNESCO. Koordynatorem Kampanii jest Małgorzata Taraszkiewicz, a honorowym doradcą – Colin Rose.

„Edukacyjne Oblężenie Malborka”  to  impreza organizowana przez Instytut Nowoczesnej Edukacji, Edukację Pro Futuro z Warszawy, Miasto, Wydział Oświaty i Muzeum Zamkowe oraz Szkołę Podstawową Nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. UNICEF w Malborku.

festtiwal edukacyjnyImprezę uświetnią swoją obecnością osobistości świata edukacji, nauki, biznesu, muzyki i sportu, m.in. spodziewamy się udziału wiceminister Edukacji pani Krystyny Szumilas, pani Ireny Dzierzgowskiej, przedstawicieli Polskiego Komitetu ds. UNESCO, Rady Upowszechniania Nauki PAN, Lewiatanu, CIOP. Na Festiwal przyjadą znakomici edukatorzy o światowej renomie – Colin Rose i Jan Potworowski. Gwiazdą muzyki będzie znakomita piosenkarka jazzowa, Urszula Dudziak. Patronami medialnymi Edukacyjnego Oblężenia Malborka są EDUNEWS.PL i Gazeta Szkolna.

festiwal edukacyjnyNa Festiwal zapraszamy nauczycieli szkolnych, akademickich, studentów wydziałów pedagogicznych, a także rodziców i uczniów. Bogaty program zajęć interaktywnych, warsztatów, pokazów lekcji i gier obejmie m.in. takie tematy jak elektroniczne przygotowywanie materiałów na lekcję, żywą edukację, jaskinię komputerową, lekcję wielointeligentną, wspieranie potencjału ucznia, budzenie kreatywności ucznia, super uczenie, wspomaganie talentu i wiele innych. Festiwalowi towarzyszyć będą wystawy i kiermasze dla uczestników oraz dodatkowe wydarzenia medialne, w tym promocja nowego czasopisma dla rodziców uczniów „Mam Dziecko w Szkole” i książek edukacyjnych, portali edukacyjnych, koncert, pokaz filmu oraz dyskusje na temat społecznej odpowiedzialności biznesu.

festiwal edukacyjnyWażnym punktem imprezy będzie Festyn dla rodziców i dzieci pod hasłem „W dobrym stylu = nauka+zabawa+sport+zdrowie”, który odbędzie się w sobotę 20.09. Organizatorzy zapewniają uczestnikom takie atrakcje jak: namiot z szalonymi naukowcami, porady dla rodziców, będzie strefa relaksu i strefa kreatywności, konkursy, gry i zabawy w Ministerstwie Uśmiechu…

Podczas festynu promowana będzie aktywność prozdrowotna dla każdego, czyli Nordic Walking. Każdy uczestnik będzie mógł nauczyć się podstaw techniki od Piotra Kowalskiego, animatora i pioniera Nordic Walking w Polsce, który wraz ze swoimi instruktorami zorganizuje szkolenia i wspólny marsz na ostatnich kilometrach trasy z supergwiazdą sportową, Markiem Szusterem. Ten entuzjasta bicia ekstremalnych rekordów podejmie próbę ustanowienia rekordu świata w maratonie Nordic Walking wokół Muzeum Zamkowego w Malborku.

Sponsorem głównym imprezy jest TESCO dla Szkół, dzięki czemu udział w imprezie dla wszystkich jest bezpłatny. Dyrektorem Festiwalu jest Małgorzata Taraszkiewicz, która w imieniu wszystkich organizatorów, partnerów i sponsorów serdecznie zaprasza Państwa do Malborka! Szczegółowy program i rejestracja: www.festiwal.malbork.pl
 
Zapraszamy także do lektury magazynu internetowego „Awangarda w Edukacji” na stronach Instytutu Nowoczesnej Edukacji.
 
 
Edunews.pl oferuje cotygodniowy, bezpłatny (zawsze) serwis wiadomości ze świata edukacji. Zapisz się:
captcha 
I agree with the Regulamin

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

 • Written by Administrator
  Problem w tym, że każdy ma nieco inne doświadczenia, podobnie jak inne warunki, w których uczy. Do t...
 • Written by Ppp
  Pisze Pani, że żadna z tych przyczyn nie jest potwierdzona badaniami naukowymi??? A miliardy godzin ...
 • Written by Ppp
  Bardzo dobry artykuł - właśnie owa "nic nie wnosząca dłubanina" była przyczyną żądania likwidacji za...
 • Written by Ppp
  Zamiast kształtować, wystarczy nie niszczyć. Niesprawiedliwe ocenianie, czepianie się bzdur, niereal...
 • Written by Stefan
  Józefa Szot - kobieta legenda. Dobrze, że stanęła na mojej drodze.
 • Written by Ppp
  Zacząłbym nie tyle od poczucia, co od WIEDZY o braku sensu - gdzieś w połowie podstawówki uczniowie ...

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie