Legendy krakowskie

fot. Stowarzyszenie Filmowe Trzeci Tor

Narzędzia
Typografia
 • Smaller Small Medium Big Bigger
 • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Wejdźcie w świat wyjątkowy, poznajcie Kraków, jakiego nie znacie. Zapraszamy do wysłuchania słuchowiska „Głowy wawelskie” z cyklu „Legendy krakowskie”, zrealizowanym w formie teatru radiowego z pełną obsadą aktorską oraz oprawą muzyczną i dźwiękową. Pamiętajcie, że w każdej legendzie tkwi ziarno prawdy. Zasiane lata temu, podlewane i pielęgnowane jest za każdym razem, gdy z ust do ust wędruje historia…

Legendy Krakowskie to niezwykła opowieść o najmłodszym krakowskim przewodniku Marcysiu... Wraz z wzorową uczennicą Ewką spotykają niecodzienną postać bankruta antykwariusza. Każdy z nich ma swoje współczesne problemy. Lecz kiedy otworzą się na siebie, kiedy zaryzykują i wspólnie wkroczą w świat magicznego miasta Krakowa, odkryją zupełnie nowy wymiar otaczającej ich rzeczywistości - znanej, a jednak niezwykłej z punktu widzenia historii, kryjącej się w zakamarkach dumnego miasta polskich królów.

Czy zdadzą sobie sprawę z tego, że problemy ludzi dawnego świata nie są znowu tak inne, od tego, z czym zmagają się oni sami na co dzień? Czy dostrzegą więź łączącą ludzi ponad czas i cywilizacyjne zmiany? Czy poznają potęgę legendy? Więcej nie zdradzamy, a zachęcamy do słuchania.

Słuchowisko wraz z towarzyszącą mu piosenką dostępne jest na stronie http://legendykrakowskie.pl, skąd można ja za darmo pobrać i korzystać.

Słuchowisko skierowane jest do dzieci w wieku 7-14 lat. Może ono stanowić uzupełniający materiał dydaktyczny do lekcji z obszaru kultury i historii Polski dla dzieci ze szkół podstawowych.

Projekt zrealizowało Stowarzyszenie Filmowe Trzeci Tor, producent słuchowisk z serii Historia dla dzieci, przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

 

(Źródło: Stowarzyszenie Filmowe Trzeci Tor)

 

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

 • Written by Robert Raczyński
  Pani Joanno, dziękuję za te słowa. Choć Pani "klęski" dla wielu byłyby ogromnym osiągnięciem, pomaga...
 • Written by Robert Raczyński
  "...informował szkoły, aby podjęły działania, umożliwiające..." - Na co komu ministerstwo, które nie...
 • Written by Adam
  W 2012 roku MEN informował szkoły, aby podjęły działania, umożliwiające e-nauczanie. Opracowano takż...
 • Written by Robert Raczyński
  Wszystkie głosy i konteksty, niezależnie od ich wartości merytorycznej, stają się jednakowo nieistot...
 • Written by Małgorzata
  Popieram w zupełności, decyzja w sprawie zawieszenia pracy szkoły z powodu Covid
  nie powinna spadać n...

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie