Empatia w szkole: zapraszamy na Forum Eksperckie dla nauczycieli i wychowawców

fot. Kulczyk Foundation

Narzędzia
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

"Chcemy zainspirować nauczycieli i wychowawców, którzy chcą rozmawiać z dziećmi o znaczeniu empatii, odpowiedzialności, otwartości i wrażliwości" – mówią eksperci edukacyjni Kulczyk Foundation. 14 listopada w Centrum Olimpijskim przy ul. Wybrzeże Gdyńskie 4 w Warszawie odbędzie się Forum Eksperckie dla nauczycieli „Wiem. Czuję... Pomagam! Empatia w szkole”. Jest związane z ogólnopolskim programem edukacyjnym Kulczyk Foundation, który koncentruje się na wartościach podstawowych dla wychowania dziecka. Rejestracja na Forum jest darmowa – pod adresem: www.wiemczujepomagam.pl.

„Wiem. Czuję... Pomagam!” to nazwa nie tylko Forum Eksperckiego, ale także drugiej edycji programu edukacyjnego dla szkół podstawowych i gimnazjów. – Dotychczas nasz program nosił nazwę „Edukacja Globalna – Efekt Domina”, ale nową nazwą chcemy zaakcentować nasz zasadniczy cel: zwrócenie uwagi na to, że warto troszczyć się o drugiego człowieka. Na innym kontynencie, ale tym bardziej na innej ulicy, czy w sąsiedniej miejscowości – podkreślają przedstawiciele Kulczyk Foundation.

Forum Eksperckie odbędzie się 14 listopada. Z uczestnikami spotkają się m.in. Dominika Kulczyk, Prezes Kulczyk Foundation, Marek Michalak, Rzecznik Praw Dziecka, Marek Krupiński, Dyrektor Generalny UNICEF Polska oraz Jacek Santorski, psycholog i terapeuta. "Bardzo mi zależy na tym, by zarówno nasze Forum Eksperckie jak i program edukacyjny w formie inspiracji do lekcji, pomogły nauczycielom w ich pracy. Świadomość, jakie problemy mają inni ludzie prowadzi do współodczuwania, a to do decyzji, że jest się gotowym wesprzeć innego człowieka. Tak w dziecku budzi się empatia. Ten mechanizm jest podstawą budowy obywatelskiego i zintegrowanego społeczeństwa" – podkreśla Dominika Kulczyk.

Zapraszamy do rejestracji na stronie www.wiemczujepomagam.pl.

Kulczyk Foundation to międzynarodowa organizacja, która wykorzystuje najlepszą możliwą wiedzę o zarządzaniu i inwestycjach społecznych do inicjowania realnych zmian społecznych poprzez tworzenie standardów efektywnego działania. Celem Kulczyk Foundation jest budowanie trwałych mechanizmów zmieniających otoczenie, ale i angażujących społeczności lokalne. Projekty Kulczyk Foundation to m.in. program wsparcia systemu żywienia dzieci w Polsce „Żółty Talerz”, inspiracje do zajęć z dziećmi i młodzieżą „Wiem. Czuję... Pomagam!”, telewizyjny cykl edukacyjny „Efekt Domina” oraz związane z nim akcje pomocowe na całym świecie. "Działamy tak, by poruszona przez nas pierwsza kostka domina poruszyła kolejne. Na co dzień doskonalimy procedury dobrego biznesu. W sferze działań społecznych właśnie one mogą stać się podstawą tworzenia skutecznych strategii pro publico bono. Tak rozumiemy prawdziwe znaczenie odpowiedzialnego biznesu" – wyjaśnia Dominika Kulczyk, Prezes Kulczyk Foundation i Przewodnicząca Rady Nadzorczej Kulczyk Investments.

 

(źródło: Kulczyk Foundation)

 

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie