Powstaje społeczność Ambasadorów Edukacji

fot. Kulczyk Foundation

Narzędzia
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Pedagogika wartości to recepta na skuteczną edukację. Wartości najprostszych, a jednocześnie jakże silnie kształtujących więzy społeczne. Odpowiedzialność, wrażliwość, empatia, gotowość do działania na rzecz innych, szacunek dla otoczenia. Wyzwanie dla dziecka, ale i dla szkoły, bo uczenie bez skutecznego wychowania nie jest możliwe. Właśnie powstaje społeczność Ambasadorów Edukacji, którzy mają swoim zasięgiem objąć całą Polskę.

"Już w tej chwili współpracujemy z wieloma nauczycielami, którzy realizują nasze scenariusze lekcyjne Edukacji Globalnej – Efekt Domina. Teraz z korzyścią dla polskiej oświaty chcemy wykonać kolejny krok" – podkreśla Marta Schmude-Olczak, Dyrektor Zarządzająca Kulczyk Foundation. Organizacja prowadzona przez Dominikę Kulczyk będzie obecna ze swymi propozycjami na renomowanej edukacyjnej konferencji INSPIR@CJE 2016. Odbywać się ona będzie 30 czerwca i 1 lipca w Bibliotece Narodowej przy Al. Niepodległości 2013.

"Podczas konferencji będziemy mówić o tym, jak łączyć nauczanie ważnych, tradycyjnych wartości z nowymi technologiami. Stąd nasze propozycje rozwiązań cyfrowych. Równolegle chcemy zaprosić nauczycieli do społeczności Ambasadorów Edukacji. Społeczność ta powstaje w ramach projektu Edukacja Globalna – Efekt Domina. Jej celem jest wymiana doświadczeń, materiałów dydaktycznych. Chcemy, aby Ambasadorowie Edukacji mieli możliwość bezpośrednich spotkań i dyskusji, stąd dwa razy w roku odbywać się będą warsztaty temu dedykowane. Jeśli nauczyciel poszukuje narzędzi otwartego dialogu z uczniem, to naszym obowiązkiem jest go wspierać." – podkreśla Marta Schmude-Olczak.

W trakcie konferencji przez cały czas działać będzie stoisko edukacyjne Kulczyk Foundation. Jednocześnie fundacja do swej sieci Ambasadorów Edukacji zaprasza wszystkich tych nauczycieli, którzy chcą wzmacniać społeczne kompetencje dzieci. Specjalna Infolinia +48 794 121 121 czynna jest w dni robocze w godz. 13:00-14:00. (opłaty naliczane są według stawek operatora).

Edukacja Globalna – Efekt Domina to innowacyjny projekt dla szkół podstawowych i gimnazjów realizowany przez Kulczyk Foundation. Początkiem była program telewizyjny Efekt Domina w TVN i potrzeba pomagania innym. Programu Efekt Domina porusza trudne problemy społeczne, które występują w Polsce i w różnych zakątkach świata. Kolejnym etapem było podjęcie się całkowicie nowatorskiej próby, by to, co zobaczyć można na ekranie, przenieść do szkoły. Tak powstały materiały dydaktyczne dla nauczycieli. Kierujemy do nauczycieli klas 4–6 szkoły podstawowej i klas 1–3 gimnazjum pakiety scenariuszy lekcyjnych, które mogą być wykorzystywane na lekcjach wychowawczych, lekcjach wiedzy o społeczeństwie, a także w ramach bloku międzyprzedmiotowego lub zajęć dodatkowych. Do każdego scenariusza dołączony jest filmowy reportaż jako wprowadzenie i pogłębienie tematu.

 

Treść artykułu została przygotowana przez Kulczyk Foundation.

 

Jesteśmy na facebooku

fb
Edunews.pl oferuje cotygodniowy, bezpłatny (zawsze) serwis wiadomości ze świata edukacji. Zapisz się:
captcha 
I agree with the Regulamin

Ostatnie komentarze

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie