Filmowa mapa przemian

Narzędzia
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times
edutainmentFundacja Think! zaprasza uczniów i nauczycieli do udziału w projekcie „Fundusze dla Polski – Filmowa Mapa Przemian”. W ramach projektu odbędzie się m.in. ogólnopolski konkurs skierowany do uczniów na najciekawsze filmy ukazujące rozwój naszego kraju (w wielu wymiarach) dzięki finansowemu wsparciu z Funduszy Europejskich. Uwaga, przewidziano wysokie nagrody!
 
Konkurs filmowy
Konkurs skierowany jest do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych w Polsce. Zadaniem uczniów jest przygotowanie filmiku pokazującego wpływ środków unijnych na rozwój miejscowości, regionu, Polski. Przesłane filmy zostaną umieszczone na interaktywnej „Filmowej Mapie Przemian” oraz w kanale filmowym. Lekka i przyjemna forma konkursu sprzyja efektywnemu przekazywaniu młodzieży treści z zakresu Funduszy Europejskich. Przy okazji jest to także ciekawe wyzwanie artystyczne dla młodych filmowców. 
 
Uczniom wystarczy komórka lub kamera oraz ciekawy pomysł, by zmierzyć się z konkursowym wyzwaniem. Razem z uczniem wygrywa nauczyciel, który pomoże w przygotowaniu filmu! Łączna pula nagród w konkursie wynosi 27.450 złotych!
 
W dzisiejszych czasach, w których młodzież dorasta w otoczeniu urządzeń cyfrowych, taka forma nauki jest jak najbardziej wskazana. Młodzi ludzie i tak tworzą dużo filmów, choć nie tak często są to filmy edukacyjne i dokumentalne. Zaproszeniem na ten konkurs chcemy ich zmotywować, aby wykorzystali swoje telefony komórkowe, aparaty, kamery do stworzenia filmu, w którym pokażą co zmieniło się w kraju, regionie czy w ich okolicy po przystąpieniu Polski do Unii Europejskiej – mówi Dariusz Danilewicz, prezes Fundacji Think! 

Termin nadsyłania filmów upływa 5 listopada 2010 r. Zgłaszane filmy nie powinny być dłuższe niż 180 sekund oraz „cięższe” niż 60 MB. Regulamin konkursu oraz szczegółowe zasady i opis nagród znajdują się w serwisie www.mapaprzemian.pl oraz www.think.org.pl. Wszystkie filmy trafią do YouTube, w którym powstanie specjalny kanał filmowy prezentujący przemiany w Polsce z perspektywy młodzieży. 
 
edutainment
 
Akcja szkolna
Do tego nietypowego projektu edutainment zostaną zaproszone szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne. 160 z nich, które pierwsze zgłoszą się do konkursu, otrzyma zestaw scenariuszy zajęć na temat Funduszy Europejskich. Zadaniem nauczycieli będzie przeprowadzenie zajęć, które dostarczą wiedzy do zrealizowania filmu. Nauczyciele otrzymają certyfikat potwierdzający udział w projekcie, a w przypadku, gdy film ich uczniów zostanie nagrodzony lub wyróżniony – również nagrodę pieniężną. 

Konkurs jest realizowany przy współfinansowaniu ze środków Unii Europejskiej przyznanych w ramach „Konkursu dotacji na przeprowadzenie działań informacyjno – promocyjnych dotyczących Funduszy Europejskich” ogłoszonego przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego.

Więcej informacji na stronie www.mapaprzemian.pl
 
edutainment 
 
 
Edunews.pl oferuje cotygodniowy, bezpłatny (zawsze) serwis wiadomości ze świata edukacji. Zapisz się:
captcha 
I agree with the Regulamin

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie