Zdobywajmy bieguny!

fot. Edunews.pl

Narzędzia
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Żyjemy mocno zanurzeni w świecie wirtualnym i czasami dajemy się jemu pochłonąć, zapominając o sobie i innych w świecie realnym. „Poznaj samego siebie – to hasło dziś to stało się bardzo aktualne. Czasem algorytmy Facebooka i innych portali społecznościowych wiedzą więcej o nas niż my sami. To bardzo ważne dla naszego rozwoju, aby próbować dowiedzieć się więcej o sobie.” – mówił Marek Kamiński, zdobywca Biegunów, założyciel Marek Kamiński Academy, pisarz, filozof, podczas wystąpienia otwierającego INSPIR@CJE 2021.

Powinniśmy stawiać przed sobą wyzwania. Wtedy się rozwijamy. Ale „warto pamiętać, że do bieguna dochodzi przede wszystkim głowa, a nie tylko nogi.” – zauważył Marek Kamiński. Istotne też, że „droga jest ważna, a nie tylko cel.” – wspominał podróżnik wyprawę z Jaśkiem Melą. A sam końcowy „sukces zależy też od sposobu radzenia sobie z porażkami.”

Marek Kamiński opowiadał też o inicjatywie edukacyjnej, którą uruchomił w następstwie swoich wypraw i dalekich podróży: „Uważam, że wypracowałem metodę, która pomaga osiągać cele i spełniać marzenia. Nazwałem ją Metodą Biegun.” Stworzona została przede wszystkim z myślą o wszechstronnym rozwoju młodzieży. „Musimy pomagać młodym ludziom budować odporność i pomagać im osiągać cele.” – przekonywał.

Zapraszamy do obejrzenia wystąpienia Marka Kamińskiego podczas INSPIR@CJI 2021 w Warszawie:

Zainteresowanych zachęcamy do bliższego poznania Metody Biegun i Life Plan Academy. W dniach 23-24.11.2021 w godz. 16.00-20.00 odbędzie się dwudniowe szkolenie online poświęcone tej metodzie (zakończone międzynarodowym certyfikatem trenera Metody Biegun). Uczestnicy programu otrzymują także zestaw materiałów (poradnik metodyczny zawierający scenariusze ośmiu lekcji i dwa scenariusze wydarzeń, książki "Power4Change" i "Wyprawa", karty pracy "Dziennik podróży" dla uczniów). Udział w programie jest bezpłatny. Link do rejestracji: https://fundacjamarkakaminskiego.com/#formularz.

Dziękujemy Vitii Hoffman za skecznotkę do wystąpienia:

***

Konferencja INSPIR@CJE 2021 odbyła się w Warszawie w dniach 25-26 września 2021 r. Uczestniczyło w nich blisko 300 nauczycieli z całego kraju. Organizatorami były: Think Global sp. z o.o., Fundacja Think! i Edunews.pl. Partner merytoryczny: Superbelfrzy RP.
Partnerzy: Amazon, Samsung, Cartoon Network, Learnetic, Skriware, Wydawnictwo Pedagogiczne Operon, ZłotyNauczyciel.pl, Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń. Wszystkim Partnerom dziękujemy za wsparcie tego wydarzenia edukacyjnego.

 

Notka o autorze: Marcin Polak jest twórcą i redaktorem naczelnym Edunews.pl (2008) i organizatorem cyklu INSPIR@CJE. Zajmuje się zawodowo polską edukacją od ponad 15. lat i jest głęboko zaangażowany w debatę na temat modernizacji i reformy szkolnictwa (zob. np. Dobre zmiany w edukacjiJak będzie zmieniać się edukacja?). Realizuje projekty edukacyjne i szkoleniowe o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. Blisko współpracuje z nauczycielami i szkołami. Jest również członkiem grupy Superbelfrzy RP.

 

Edunews.pl oferuje cotygodniowy, bezpłatny (zawsze) serwis wiadomości ze świata edukacji. Zapisz się:
captcha 
I agree with the Regulamin

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie