Jak wychować małego programistę?

fot. Edunews.pl

Narzędzia
Typografia
 • Smaller Small Medium Big Bigger
 • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Przede wszystkim sam nauczyciel musi lubić pracę z robotami, być ciekawy, dociekliwy i chętny do wychodzenia poza schemat lekcji. Przy pracy z robotami Photon jedynym ograniczeniem jest… wyobraźnia. Ja zaczęłam od wypożyczenia robota. Potem ruszyła lawina… zabawy, pomysłów na lekcje i pomoc w edukacji tak naprawdę w każdym aspekcie.

Roboty Photon towarzyszą mi w zasadzie każdego dnia od wielu lat. Pomagają mi w ciekawy sposób zrealizować temat zajęć edukacyjnych i uatrakcyjnić wszelkie, nawet najtrudniejsze lekcje. W poradni zaś sprawiają, że łatwiej jest dotrzeć nawet do tych stanowiących największe wyzwania dla nauczyciela i terapeuty. Często już sama obecność robota sprawia, że dzieci reagują inaczej.

Każdy z moich robotów ma własne imię, historię i grupę dzieci która tylko z nim chce pracować. Moim ulubionym robotem jest Eugenia. Towarzyszy mi podczas podróży, szkoleń i kiedy tłumaczę dzieciom o będziemy dziś robić (lub jaki problem będziemy rozwiązywali). Ważnym aspektem pracy z robotami są także pojawiające się błędy. Warto wtedy zaznaczać, że no robot jak robot…może się pomylić. Praca z robotami Photon, to nie tylko robot i tablet. To strony z pomysłami, scenariusze, maty, fiszki, grupy, na których można wymieniać się pomysłami i inspirować się każdego dnia. Chętnie dzielę się swoimi pomysłami i wiedzą poprzez grupę na Facebooku (Edukacja z prędkością Photona), prowadząc szkolenia, czy rozmawiając z nauczycielami.

Zapraszam do obejrzenia mojego wystąpienia na INSPIR@CJACH WCZESNOSZKOLNYCH 2024:

 

***

Organizatorami zorganizowanej w dniach 23-24 marca 2024 w Warszawie konferencji INSPIR@CJE WCZESNOSZKOLNE 2024 byli: Edunews.pl, Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Wiedzy THINK! oraz Think Global sp. z o.o.

Partnerem merytorycznym była społeczność nauczycieli: Superbelfrzy RP / Superbelfrzy Mini.

Partnerem głównym konferencji była firma Samsung Polska.

Partnerami konferencji byli: Eduko, Fundacja Medicover & FitSchool, Fundacja Szkoła z Klasą & Asy Internetu, Learnetic, Moje Bambino, Nowa Era, Stowarzyszenie Cyfrowy Dialog oraz Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń.

Współpraca: Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy, FAST Heroes, IT Edu.

Więcej informacji o konferencjach w zakładce Wydarzenia na edunews.pl.Notka o autorce: Ewa Świątek jest nauczycielką edukacji wczesnoszkolnej w Niepublicznej Szkole Podstawowej nr 97 w Warszawie. Diagnosta, terapeuta integracji sensorycznej, terapeuta behawioralny. Członkini Krajowego Stowarzyszenia Terapeutów Integracji Sensorycznej KSTIS. Pracuje także w poradni dziecięcej, gdzie zajmuje się TUS-ami, terapią ręki, integracją sensoryczną, treningami emocji i koncentracji. W pracy korzysta z różnych pomocy edukacyjnych, w tym z robota Photon, który towarzyszy jej w pracy i w szkole i w poradni.

Edunews.pl oferuje cotygodniowy, bezpłatny (zawsze) serwis wiadomości ze świata edukacji. Zapisz się:
captcha 
I agree with the Regulamin

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

 • Written by Robert Raczyński
  Jak to najczęściej w szkolnej praktyce bywa, regułą jest, że nie ma reguły. Jakość podręczników, spo...
 • Written by Kinga
  ..."Pedagog z wykształcenia i powołania"... dokładnie tak !!!! Pani Małgosiu, wspaniały i mądry arty...
 • Written by Robert Raczyński
  Czytając lead miałem nadzieję na ciekawą refleksję nad wyciągniętym w nim wnioskiem, a otrzymałem ko...
 • Written by Yuyy
  Co za czasy. Ja też okaleczalam się i nie była to wina moich rodziców tylko rówieśników w szkole. Dz...
 • Written by Robert Raczyński
  Od bardzo dawna nie czytałem materiału promocyjnego o tak dużym ładunku społecznej użyteczności. Bra...
 • Written by Ppp
  Podane przykłady brzmią bardzo sztucznie (warto przeczytać sobie tekst na głos!), ale sama zasada sł...

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie