Dam sobie skrzydła

fot. Edunews.pl

Narzędzia
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Musimy głęboko wierzyć w to, co robimy. Powinniśmy też uważnie się przyglądać, co robią inni. A także wymieniać się z nimi i korzystać z ich doświadczeń. Tak też otrzymujemy wsparcie, kiedy nam go potrzeba. Czasami w najmniej spodziewanych chwilach. Dzięki temu wyrastają nam - nauczycielom - skrzydła…

Na moje wystąpienie na INSPIR@CJACH składa się kilka… inspiracji. Po pierwsze pokazałam nasze "Żmichoskrzydła", które stały się symbolem wspólnej pracy uczniów i Profesorów. Odbudowania więzi i pokazania jak wiele możemy zrobić razem. Były prezentem na Dzień Dziecka, który na wiele tygodni zmienił miejsce, w którym stały - w centrum szkolnego wszechświata i zjednoczył społeczność Żmichowskiej. Skrzydła stały się symbolem różnorodności i kreatywności naszej szkoły.

Kolejną inspiracją była sesja zdjęciowa wykonana podczas Quńwentu Superbelfrów w Białym Dunajcu. Była to próba pokazania nauczycieli w pozytywnym świetle. Naświetlenia ich pasji i ważnych dla nich atrybutów. Każdy Dyrektor może tak pokazać swoje Grono Pedagogiczne. I trzeba to robić. Pokazywać nauczycieli jako Superbohaterów obecnych czasów. Ludzi potrzebnych i ciekawych, pełnych pasji.

Pokazałam też przykład takiego działania, czyli audiobook z historiami opowiedzianymi przez niezwykłych nauczycieli, czyli "12 Historii, które opowiedzieli mi Superbelfrzy".

Starałam się w swojej prelekcji pokazać, że mimo pandemii i wielu przeciwności nauczyciel, to nadal brzmi dumnie...

Zapraszam na moje wystąpienie na INSPIR@CJACH 2021 w Warszawie:

Dziękujemy Mateuszowi Łyskowi za skecznotkę do wystąpienia:

PS.

Bardzo dziękuję za możliwość podzielenia się swoim doświadczeniem i refleksjami oraz czas na pokazanie młodych artystek z Projektu Żmichowska Śpiewa - Izabelli Kurlandy, Urszuli Zubek oraz Jagody Werenowskiej.
Bardzo dziękuję też za wszystkie ciepłe słowa oraz maile, które dostawałam po prelekcji przez kilka dni. To żywy dowód na to, że jeszcze jest w NAS EDUMOC!

***

Konferencja INSPIR@CJE 2021 odbyła się w Warszawie w dniach 25-26 września 2021 r. Uczestniczyło w nich blisko 300 nauczycieli z całego kraju. Organizatorami były: Think Global sp. z o.o., Fundacja Think! i Edunews.pl. Partner merytoryczny: Superbelfrzy RP.
Partnerzy: Amazon, Samsung, Cartoon Network, Learnetic, Skriware, Wydawnictwo Pedagogiczne Operon, ZłotyNauczyciel.pl, Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń. Wszystkim Partnerom dziękujemy za wsparcie tego wydarzenia edukacyjnego.

 

Notka o autorce: Ewa Drobek jest nauczycielką języka angielskiego i niemieckiego w XV LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Narcyzy Żmichowskiej. Finalistka konkursu Nauczyciel Roku, laureatka konkursu Nauczyciel Roku Języka Angielskiego BAS. W 2020 znalazła się na liście 50 najbardziej zaangażowanych nauczycieli świata w konkursie Dedicated Teacher Award. Członek i administrator grupy Superbelfrzy RP, wychowawca z zacięciem artystycznym.

 

Edunews.pl oferuje cotygodniowy, bezpłatny (zawsze) serwis wiadomości ze świata edukacji. Zapisz się:
captcha 
I agree with the Regulamin

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie