Inkubator nowoczesnej edukacji

Narzędzia
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

ImageFuturelab uruchomiła 21 stycznia 2008 r. pierwszy w Wielkiej Brytanii Inkubator Idei, którego celem będzie poszukiwanie pomysłów na wykorzystanie nowych technologii w edukacji pozaszkolnej młodych ludzi, a także rozwój już istniejących inicjatyw z zakresu edukacji nieformalnej czy projektów tworzonych przez społeczności uczących się razem.

 

Poszukiwane będą zwłaszcza takie pomysły, które stymulować będą poważną debatę na temat przyszłych kierunków rozwoju edukacji i technologii lub takie, które umożliwiają wykorzystanie nowych technologii w obszarach, w których nie były one jeszcze wykorzystywane. Organizatorzy oczekują także innowacyjnych pomysłów i rozwiązań, które pokazywać będą w jaki sposób ludzie chcą się uczyć i nauczać.

Przy Inkubatorze Idei Futurelab powołało doświadczony zespół ekspertów, którzy oceniać będzie napływające pomysły, a następnie udzielać będzie rad i sugestii pod kątem ich dalszego rozwoju.

W Wielkiej Brytanii szacuje się, że tylko 15% czasu dzieci spędzają w szkole. Codziennie rozwijają wiele ze swych umiejętności poza szkołą, nie tylko ucząc się, ale również realizując wspólne przedsięwzięcia ze znajomymi, rodzicami lub oddając się swojemu hobby. Futurelab postanowiło zatem wykorzystać ten olbrzymi potencjał idei, które powstają poza budynkiem szkolnym i wykorzystać pomysły młodych ludzi z korzyścią dla nich i dla systemu edukacji. W szczególności organizację interesują odpowiedzi na następujące pytania:

  • Jakie narzędzia i programy należy przygotować aby wesprzeć rozwój mlodzieży w pozaszkolnym procesie edukacji?
  • W jaki sposób należy wspierać edukatorów społecznych, aby ci mogli jak najlepiej realizować potrzeby młodych ludzi związane z nieformalną edukacją?
  • Jakie narzędzia i praktyki ułatwiłyby młodym ludziom podzielenie się swoimi doświadczeniami z zakresu edukacji nieformalnej z rodzinami, przyjaciółmi, pracodawcami czy edukatorami?

Pomysły mogą zgłaszać osoby indywidualne, zespoły, organizacje i firmy, słowem każdy, kto chciałby podzielić się z innymi swoimi przemyśleniami o przyszłości edukacji z wykorzystaniem nowych technologii. Szczególnie oczekiwane są propozycje młodych ludzi. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 29 lutego 2008 r. Więcej informacji na stronie internetowej Futurelab.

Image

Edunews.pl oferuje cotygodniowy, bezpłatny (zawsze) serwis wiadomości ze świata edukacji. Zapisz się:
captcha 
I agree with the Regulamin

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie