Graficzne notatki – generator

domena publiczna - Pixabay.com

Narzędzia
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Notatki w formie graficznej z pewnością porządkują informacje i ułatwiają dzieciom naukę. Ich rysowanie zajmuje sporo czasu, nie każdy też potrafi tak narysować poszczególne elementy, aby zmieściły się w nich potrzebne informacje.

Dzięki Worksheet Works tworzenie własnych, dostosowanych do potrzeb diagramów nigdy nie było tak łatwe.

Worksheet Works to strona internetowa, na której znajdziemy 14 różnych szablonów notatek graficznych z możliwością dostosowania ich do własnych potrzeb. Można zmienić temat, nagłówki, liczbę wierszy, kolumn i pól. Gotowe arkusze zapisać jako plik PDF i wydrukować. Strona jest przyjazna dla użytkownika, wygenerowanie kart pracy proste i szybkie. Wystarczy wybrać odpowiedni szablon, dostosować jego elementy i wygenerować gotowy schemat. W tej chwili strona jest dostępna jeszcze w wersji roboczej, a jej końcowa wersja może się różnić.

Notka o autorkach: Zyta Czechowska i Jolanta Majkowska- nauczycielki w Zespole Szkół Specjalnych w Kowanówku. Członkinie grupy SuperbelfrzyMini i SuperbelfrzyRP. Autorki bloga specjalni.pl. Entuzjastki nowoczesnych technologii i kreatywnych pomocy dydaktycznych. Wdrażają elementy programowania w szkolnictwie specjalnym. Autorki projektu sieci współpracy nauczycieli, prowadzące Rady Szkoleniowe i warsztaty dla nauczycieli. Za szczególne osiągnięcia edukacyjno-wychowawcze otrzymały w 2017 r. Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej.

 

Edunews.pl oferuje cotygodniowy, bezpłatny (zawsze) serwis wiadomości ze świata edukacji. Zapisz się:
captcha 
I agree with the Regulamin

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie