Granty na projekty edukacyjne

fot. Fundacja EFC

Narzędzia
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Fundacja EFC wraz z Fundacją Szkoła z Klasą zapraszają nauczycieli z małych miejscowości do czwartej edycji programu Edukacja Inspiracja. Zakwalifikowani uczestnicy zrealizują projekty edukacyjne wraz ze swoimi uczniami.

W programie mogą wziąć udział nauczyciele, którzy uczą klasy 4-8 w miejscowościach do 30 tys. mieszkańców. Temat projektu jest dowolny, jednak powinien rozwijać kompetencje społeczne i obywatelskie uczniów. Realizacja pomysłów nauczycieli odbywa się metodą projektu edukacyjnego.

Uczestnicy programu Edukacja Inspiracja wzmacniają swoje kompetencje zawodowe, odkrywają potencjał w uczniach, rozwijają ich zainteresowania. Otrzymują wsparcie w postaci materiałów metodycznych i coachingu. W ramach programu odbywają się również spotkania z nauczycielami z całej Polski, a dla chętnych organizowane są spotkania lokalne i wirtualne rozmowy międzyszkolne.

Kwota dofinansowania wynosi 3500 zł i jest do wykorzystania w roku szkolnym 2020/2021.

Przy ocenie projektu brane są pod uwagę następujące kryteria:

  • znajomość metody – czy projekt spełnia założenia metody nauczania, jaką jest projekt edukacyjny?
  • pomysłowość – czy projekt jest ciekawy? Jakie pasje rozwija? Jakie kompetencje kształtuje?
  • praca zespołowa – czy projekt kładzie nacisk na współpracę przy tworzeniu pomysłów, rozwiązań? Jak członkowie zespołu dzielą się zadaniami?
  • samodzielność – czy projekt zakłada oddanie inicjatywy uczniom na każdym etapie realizacji? Czy rozwija poczucie sprawczości i własnej wartości wśród młodych ludzi?
  • adekwatność do potrzeb i odpowiedzialność społeczna – czy i jak dalece projekt odpowiada na potrzeby szkolnej i/lub lokalnej społeczności? W jaki sposób angażuje i/lub wspiera środowisko szkolne i/lub lokalne?

Rekrutacja do programu Edukacja Inspiracja trwa od 17 sierpnia do 18 października 2020 r. lub do momentu wpłynięcia pierwszych 300 zgłoszeń. Wyniki zostaną ogłoszone do 18 listopada 2020 r. Aby zgłosić swój pomysł na projekt edukacyjny, należy wypełnić formularz internetowy, dostępny tutaj.

Więcej informacji o programie znajduje się na stronie internetowej https://efc.edu.pl/programy/edukacja-inspiracja. Zachęcamy również do obejrzenia filmu z poprzedniej edycji Programu Edukacja Inspiracja:

 

(Źródło: Fundacja EFC)

 

Jesteśmy na facebooku

fb
Edunews.pl oferuje cotygodniowy, bezpłatny (zawsze) serwis wiadomości ze świata edukacji. Zapisz się:
captcha 
I agree with the Regulamin

Ostatnie komentarze

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie