Zabierz malucha, niech chóru posłucha

Narzędzia
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

„Zabierz malucha, niech chóru posłucha” to skierowana do rodzin z dziećmi propozycja koncertu chóru Allegrezza del Canto połączonego z formą zabawy i edukacją – muzyczną i varsavianistyczną. Repertuar koncertu będzie stanowić muzyka wokalna od średniowiecza do współczesności. Dyrygent – Szymon Wyrzykowski opowie o słuchanych utworach oraz ich związkach z Warszawą. Pozwoli to lepiej zrozumieć wykonywaną muzykę chóralną zarówno rodzicom, jak i ich dzieciom. Przekaz muzyczny wzbogacony zostanie przez multimedialną prezentację obrazów Warszawy przez wieki.© Helena Polak

"Podobno nie ma lepszej stymulacji rozwoju dziecka niż kontakt z żywą muzyką klasyczną. Wiemy, że dzieci potrzebują ruchu i trudno skupić ich uwagę na słuchaniu, ale proszę się nie obawiać - etykieta filharmoniczna nie będzie na koncercie wymagana. Obecność dzieci jest fundamentem całego projektu i w naszej gestii będzie tak prowadzić koncert, aby skupić uwagę małych melomanów" – zachęca Szymon Wyrzykowski, dyrygent chóru.

W program koncertu wplecione zostaną zabawy umuzykalniające animowane przez prowadzącą Małgorzatę Krynicką, inspirowane metodą gordonowską. Dla dzieci zostaną przygotowane miejsca do rysowania, a prace nagrodzone zostaną słodkimi upominkami.

"Nazwa naszego chóru to Allegrezza del Canto, co znaczy radość śpiewania. Cieszymy się, że możemy zrealizować projekt dedykowany rodzicom z dziećmi, lubimy brać udział w takich nietypowych przedsięwzięciach. Choć jesteśmy chórem amatorskim, mamy zapał i pasję muzykowania i chcemy dzielić się nią z naszymi słuchaczami, zwłaszcza małymi" – mówi Wanda Kacprzak, Prezes Stowarzyszenia Allegrezza del Canto.

W ramach projektu przygotowane zostaną również 2 filmy edukacyjne, które będą dostępne dla wszystkich zainteresowanych nagrane podczas koncertu i zmontowane tematycznie: Muzyka dawna i Muzyka XX i XXI wieku. Opublikowane zostaną w sieci (wraz z prezentacją multimedialną przygotowaną na potrzeby koncertu), m.in. na YouTube i portalach społecznościowych i edukacyjnych, służąc za ciekawy materiał z zakresu zarówno muzyki, jak i varsavianistyki.

Koncerty odbędą się w dwóch terminach – 23 listopada i 14 grudnia 2014 roku w Galerii Porczyńskich na pl. Bankowym 1 w Warszawie o godzinie 16. Wstęp jest bezpłatny, uwaga ze względu na ograniczoną liczbę miejsc w sali - obowiązują zapisy poprzez wysłanie wiadomości z imieniem, nazwiskiem i liczbą osób na e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Projekt jest współfinansowany przez m.st. Warszawa.

Organizatorem koncertu jest Fundacja Think!, która realizuje innowacyjne działania z zakresu edukacji i komunikacji społecznej. Celem Fundacji Think! jest wspieranie wszechstronnego rozwoju młodzieży i osób dorosłych poprzez skuteczne wykorzystanie nowoczesnych narzędzi technologii informacyjno-komunikacyjnej do przekazywania informacji, pogłębiania wiedzy i rozwoju umiejętności społecznych XXI wieku.

Więcej informacji:

Fundacja Think!, tel. 22-642 22 40, www.think.org.pl, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Notka o autorce: Małgorzata Kowalczuk jest członkiem e-redakcji Edunews.pl, koordynatorką programów edukacyjnych z wykorzystaniem nowoczesnych technologii informacyjnych w warszawskiej Fundacji Think!, autorką tekstów o nowoczesnej edukacji, ekspertem Szkoły z Klasą 2.0, współautorką interaktywnych pakietów edukacyjnych do nauczania m. in. wiedzy o społeczeństwie i podstaw przedsiębiorczości.

Edunews.pl oferuje cotygodniowy, bezpłatny (zawsze) serwis wiadomości ze świata edukacji. Zapisz się:
captcha 
I agree with the Regulamin

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie