W poszukiwaniu edukacyjnych innowacji

Narzędzia
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Po raz pierwszy polscy nauczyciele, pracownicy naukowi oraz studenci mają możliwość uczestniczenia w Sanoma Learning Lab - międzynarodowym programie i tworzenia innowacyjnych rozwiązań, które mogą wpłynąć na skuteczność nauczania. To unikalna szansa, aby rozwinąć swoje umiejętności i zdobyć wiedzę, która pozwoli zamienić pomysły w praktyczne rozwiązania i wdrożyć je w życie.fot. Fotolia.com

Sanoma Learning Lab to program mający na celu stworzenie innowacyjnych rozwiązań dla edukacji, które przyczynią się do poprawy wyników nauki, większej skuteczności nauczania oraz wzrostu zaangażowania uczniów w proces kształcenia się. Do programu zostali zaproszeni uczestnicy z 5 krajów europejskich: Polski, Holandii, Belgii, Szwecji i Finlandii. 

„Stale poszukujemy nowych sposobów wspierania uczniów i nauczycieli w procesie edukacji. Naszym celem jest opracowanie takich pomysłów na produkty i usługi edukacyjne, które podniosą efektywność nauczania i stworzą nową przestrzeń dla rozwoju przyszłych innowacji.“– podkreśla John Martin, Prezes Sanoma Learning.

Jak zgłosić się do programu Sanoma Learning Lab?

Do programu Sanoma Learning Lab mogą zgłaszać się nauczyciele, dyrektorzy szkół, uczniowie, studenci i wykładowcy akademiccy. Aplikacje przyjmowane są do 24 sierpnia 2014 na stronie www.sanomalearninglab.com. W formularzu zgłoszeniowym należy opisać krótko swój innowacyjny pomysł dotyczący konkretnego produktu lub samego procesu uczenia. Do programu zostanie zakwalifikowanych 50 najciekawszych innowacji z całej Europy. 

3 października 2014 r. wszyscy uczestnicy programu spotkają się w Gdańsku na specjalnej konferencji otwierającej Sanoma Learning Lab. Program Sanoma Learning Lab potrwa od września do grudnia 2014 r.

Innowacyjne podejście w tworzeniu nowych rozwiązań edukacyjnych

Uczestnicy programu będą działać w oparciu o model start-up’owy, w małych wielozadaniowych zespołach, pod kierunkiem specjalistów Grupy Sanoma.

Zostaną również wdrożeni w nowoczesne trendy w edukacji, aby mogli rozwijać swoje pomysły w oparciu o najnowsze osiągnięcia, pod okiem światowej klasy mentorów oraz liderów rynku edukacyjnego.

Udział w webinariach oraz praca w zespołach wymagają znajomości języka angielskiego w stopniu pozwalającym na swobodną konwersację z uczestnikami programu z innych państw.

W Polsce program Sanoma Learning Lab realizowany jest przez wydawnictwo edukacyjne Nowa Era oraz firmę Young Digital Planet.

Edunews.pl oferuje cotygodniowy, bezpłatny (zawsze) serwis wiadomości ze świata edukacji. Zapisz się:
captcha 
I agree with the Regulamin

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie