Młodzi przedsiębiorcy do dzieła!

Narzędzia
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Czy gimnazjaliści mogą prowadzić własną firmę? W jaki sposób zbadać rynek i jego potrzeby? Jak prowadzić skuteczny marketing? Odpowiedzi na te pytania poznają nauczyciele i uczniowie gimnazjów, którzy przystąpią do wiosennej edycji programu Młodzi Przedsiębiorczy. Do 14 lutego 2013 r. (lub do wyczerpania miejsc) trwa nabór do kolejnej edycji programu.photo: istockphoto.com

"Od kilku lat wprowadzane są zmiany w polskich przepisach, które mają pobudzać przedsiębiorczość. Niestety, młodzi ludzie często odczuwają niepewność w momencie podejmowania decyzji o samodzielnym prowadzeniu działalności gospodarczej." - mówi Alicja Pacewicz, dyrektor ds. programów i wydawnictw CEO. "Chcemy to zmieniać i przekonać młodych, że przedsiębiorczość i innowacyjność są kluczowymi kompetencjami na współczesnym rynku pracy."

Udział w programie Młodzi Przedsiębiorczy pomaga nauczyć się jak organizować i realizować działania zespołowe, zarządzać pracą własną i innych, uzyskiwać i dawać informacje zwrotne. Pokazuje, w jaki sposób dysponować ograniczonymi środkami materialnymi, analizować ryzyko, promować swoje pomysły. W programie Młodzi Przedsiębiorczy uczniowie – przy wsparciu nauczyciela oraz moderatorów CEO – krok po kroku realizują projekt spełniający wymogi określone w Rozporządzeniu MEN z 20 sierpnia 2010 r. Na specjalnie zaprojektowanej platformie internetowej gimnazjaliści zmagają się z zadaniami z zakresu ekonomii i gospodarki rynkowej oraz zakładają i prowadzą wirtualne firmy.

“Udział w Młodych Przedsiębiorczych dał nam możliwość lepszego poznania siebie, swoich możliwości i umiejętności. Zmusił do logicznego myślenia, oceny sytuacji, przeanalizowania rozmaitych problemów oraz podejmowania odpowiednich decyzji. Nauczył pracy w grupie i odpowiedzialności.” – opowiadają uczniowie Gimnazjum im. Świętej Jadwigi Królowej w Luborzycy.

Dodatkowo organizatorzy przygotowali dla uczestników internetowy festiwal przedsiębiorczości, multimedialne lekcje, spotkania online z ekspertami a także publikacje i scenariusze zajęć o gospodarce i przedsiębiorczości. Na zakończenie programu odbędzie się uroczysta gala finałowa, na którą zaproszone zostaną najlepsze zespoły.

“To dla nas świetna zabawa, ale przede wszystkim ważne doświadczenie. Całym zespołem doszliśmy do wniosku, iż w niedalekiej przyszłości moglibyśmy wspólnie zmienić internetową rzeczywistość na prawdziwą firmę.” – mówią uczniowie Gimnazjum nr 26 w Krakowie.

Projekt Młodzi Przedsiębiorczy jest dofinansowany ze środków Narodowego Banku Polskiego. Partnerami projektu są również Klub Przedsiębiorczych Nauczycieli IMPULS i firma SAP Polska. Uczestnictwo w programie jest bezpłatne. Więcej informacji i formularz zgłoszeniowy znajdą Państwo na stronie: www.mlodziprzedsiebiorczy.pl.

(Źródło: CEO)

Edunews.pl oferuje cotygodniowy, bezpłatny (zawsze) serwis wiadomości ze świata edukacji. Zapisz się:
captcha 
I agree with the Regulamin

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie