Festiwal filmowy w twoim domu

Narzędzia
Typografia
 • Smaller Small Medium Big Bigger
 • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Nie trzeba odchodzić od komputerów, aby przeżyć wspólną przygodę w świecie filmu. Już 15 stycznia Centrum Edukacji Obywatelskiej zapraszamy dzieci, młodzież i wszystkich chętnych do udziału Wirtualnym Festiwalu Filmoteki Szkolnej.(C) Paweł Zakrzewski

Idea jest prosta: w wyznaczonym terminie wszyscy chętni uczniowie (zgłoszeni przez opiekuna) zasiadają na trzy godziny przed komputery. CEO przygotowuje specjalną stronę festiwalową a na niej w określonych godzinach uaktywniają się kolejne zadania, quizy, gry, sondy i atrakcje dotyczące tematu przewodniego festiwalu. Uczestnicy rozwiązują zdania za pośrednictwem formularzy internetowych, a za najszybciej nadesłane poprawne rozwiązania przyznawane są nagrody.

15 stycznia o godz. 10:00 ruszy Wirtualny Festiwal Filmoteki Szkolnej organizowany po raz trzeci, na którym wszyscy wielbiciele kina mogą rozwiązywać zadania i quizy, dotyczące polskich filmów i reżyserów, poznawać twórczość swoich rówieśników i sprawdzić się w roli krytyka filmowego czy reżysera. Zachęcamy do udziału i zgłoszeń.

Dlaczego warto?

Nie wszyscy uczniowie mogą wybrać się na warsztaty czy festiwale organizowane w odległych miejscach Polski, nie dla wszystkich dostępna jest oferta kulturalna dużych miast, dlatego Centrum Edukacji Obywatelskiej wymyśliło formułę działania, w której może wziąć udział każdy. W zeszłym roku przed ekranami komputerów podczas Wirtualnego Festiwalu Filmoteki Szkolnej zasiadło ponad 200 uczniów z całej Polski. O tym co przyciąga młodych ludzi i dlaczego wirtualny festiwal może być atrakcyjnym sposobem na zdobywanie wiedzy, pisze jedna z nauczycielek: „(…)Formuła festiwalu idealnie wpisuje się w potrzeby i możliwości percepcyjne współczesnej młodzieży, wykorzystywanie multimediów, nietypowy sposób pracy: różnorodność zadań, quizów i dreszczyk emocji towarzyszący rywalizacji uatrakcyjniają tę formę obcowania z polskim filmem.”

„Moi uczniowie przygotowywali się do udziału w festiwalu i bardzo ambicjonalnie podeszli do zadań filmowych. Zapoznali się z wszystkimi propozycjami pakietu Filmoteki Szkolnej, poszerzyli swoją wiedzę o informacje dotyczące twórców filmu,(…) Byłam pod wielkim wrażeniem ich zaangażowania.” – opowiada Ewa Musiał, nauczycielka I Liceum Ogólnokształcącego w Przemyślu.

Szczegółowe informacje o Festiwalu dostępne są na stronie CEO.

Edunews.pl oferuje cotygodniowy, bezpłatny (zawsze) serwis wiadomości ze świata edukacji. Zapisz się:
captcha 
I agree with the Regulamin

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

 • Written by Administrator
  Problem w tym, że każdy ma nieco inne doświadczenia, podobnie jak inne warunki, w których uczy. Do t...
 • Written by Ppp
  Pisze Pani, że żadna z tych przyczyn nie jest potwierdzona badaniami naukowymi??? A miliardy godzin ...
 • Written by Ppp
  Bardzo dobry artykuł - właśnie owa "nic nie wnosząca dłubanina" była przyczyną żądania likwidacji za...
 • Written by Ppp
  Zamiast kształtować, wystarczy nie niszczyć. Niesprawiedliwe ocenianie, czepianie się bzdur, niereal...
 • Written by Stefan
  Józefa Szot - kobieta legenda. Dobrze, że stanęła na mojej drodze.
 • Written by Ppp
  Zacząłbym nie tyle od poczucia, co od WIEDZY o braku sensu - gdzieś w połowie podstawówki uczniowie ...

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie