Na tle rozwiązań wykorzystywanych w systemach edukacji w Wielkiej Brytanii czy krajach Skandynawskich, Polska edukacja wygląda raczej blado. Anglicy poradzili sobie z nadmiarem teorii w programach nauczania już ponad 10 lat temu i dzisiaj są pionierami w wykorzystaniu najnowszych technologii w nauczaniu. Skandynawowie osiągają najlepsze wyniki w międzynarodowych testach PISA. Dlaczego tak rzadko korzystamy z doświadczeń innych krajów? Czyżby Polacy potrafili się uczyć tylko na własnych błędach?
 

Po trzech miesiącach obecności w sieci, oficjalnie wystartował EDUNEWS.PL – portal o nowoczesnej edukacji (www.edunews.pl), którego celem jest promocja nowoczesnych metod nauczania i uczenia się oraz wspieranie przemian w polskim systemie edukacji na miarę wyzwań XXI wieku. Zwraca on uwagę na konieczność edukacji przez całe życie, jako kluczowego czynnika decydującego zarówno o osobistym rozwoju i sukcesie życiowym, jak i stabilnego rozwoju społeczeństwa i gospodarki opartej na wiedzy. Nieprzypadkowo inaugurację zaplanowano na 17 maja, czyli w Światowy Dzień Społeczeństwa Informacyjnego.
 

Portal WWW.EDUNEWS.PL działa nieco ponad dwa miesiące, a już stał się źródłem cennej wiedzy na temat trendów we współczesnej edukacji, innowacyjnych metod nauczania i uczenia się, doświadczeń zagranicznych z wykorzystaniem technologii komunikacyjnych w edukacji, czy projektów edukacji społecznej i edutainment zwracających uwagę społeczeństwa na ważne zjawiska i problemy społeczne. Dziś właśnie ukazało się w portalu dwusetne opracowanie, co umiejscawia portal w gronie najszybciej rozwijających się mediów edukacyjnych w Polsce.

Warszawa. Portal o nowoczesnej edukacji EDUNEWS.PL jest już widoczny w sieci. Oficjalna inauguracja serwisu planowana jest na maj, ale użytkownicy już znajdą w nim informacje o najnowszych trendach w światowej edukacji,  wykorzystaniu nowych technologii, nowych stylach nauczania, najnowszych programach i grach Edutainment, a także ciekawych przedsięwzięciach edukacji społecznej.  Wszyscy, którzy  poszukują pomysłu na ciekawy projekt edukacyjny, interesują się doświadczeniami edukacyjnymi innych krajów, szukają wyników badań, czy po prostu są ciekawi świata i chcą się rozwijać, powinni zajrzeć na www.edunews.pl

 

Edunews.pl oferuje cotygodniowy, bezpłatny (zawsze) serwis wiadomości ze świata edukacji. Zapisz się:
captcha 
I agree with the Regulamin

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie