Włącz się. Młodzi i media

Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Jak odnaleźć się w szumie medialnym, który nas otacza? Jak selekcjonować informacje, których potrzebujemy? Jak nie dać się zwieść medialnym przekazom? To kilka z pytań, na które próbujemy odpowiedzieć w ramach edukacji medialnej.fot. sxc.hu

Program "Włącz się. Młodzi i media" Centrum Edukacji Obywatelskiej i Evens Foundation to oferta dla szkół i innych placówek oświatowych z zakresu realizacji celów edukacji medialnej - ważnej w czasach, gdy wszechobecne media mają na dzieci, młodzież i dorosłych tak duży wpływ.

Zapraszamy do drugiej edycji programu - oferujemy materiały dydaktyczne i interaktywne metody pracy z młodzieżą. Nauczyciele mogą wziąć również udział w kursie internetowym i konferencji w Warszawie.

W programie przygotowujemy nauczycieli do pracy z nowymi i tradycyjnymi mediami na lekcji. Realizując projekty, uczniowie analizują informacje z prasy, radia, telewizji i Internetu oraz uczą się języka mediów. Kształcą postawę krytycznego i świadomego odbioru przekazów medialnych. Program prowadzony jest z Fundacją Evens przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Formularz zgłoszenia dostępny jest tutaj.

Kurs na edukację medialną

Zapraszamy również do kursu skierowanego do nauczycieli szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Uczestnicy kursu poznają podstawową wiedzę o mediach, specyfikę języka mediów, szanse i zagrożenia wynikające ze swobodnego dostępu do mediów, w tym głównie Internetu. Kurs wspiera nauczycieli w realizacji lekcji i projektów medialnych z uczniami. W czasie kursu uczestnicy mają dostęp do bogatych materiałów: scenariuszy, artykułów, materiałów audiowizualnych.

To druga edycja kursu realizowanego we współpracy z Fundacją Evens i Narodowym Instytutem Audiowizualnym przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Termin: 14 października 2013 – 26 stycznia 2014r.

Więcej informacji oraz zapisy na stronie: http://www.ceo.org.pl/pl/media/news/kurs-na-edukacje-medialna-0.

Koszt kursu: 150 zł (udział nauczyciela w kursie może opłacić szkoła).

Uczestnicy otrzymają zaświadczenie o ukończeniu kursu doskonalącego, wystawione zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dn. 23 kwietnia 2003 r. oraz materiały pomocnicze - publikację z płytą DVD.

Edukacja medialna. Jak to się robi?

Nauczycieli i bibliotekarzy zapraszamy na warsztaty o tym, jak i gdzie prowadzić edukację medialną w szkole oraz sesje tematyczne dotyczące narzędzi i metod edukacji medialnej. Spotkanie odbędzie się 16 października, w godz. 10.00-16.00 w siedzibie Agory w Warszawie, ul. Czerska 8/10.

Podczas konferencji chcemy stworzyć okazję do spotkania osób z różnych środowisk: nauczycieli, przedstawicieli instytucji i organizacji, ekspertów, dziennikarzy, którym bliska jest edukacja medialna. W konferencji wezmą udział m.in. Tim Verbist z Evens Foundation, Grzegorz Piechota - dziennikarz "Gazety Wyborczej", dr Andrzej Garapich - Polskie Badania Internetu, Narodowy Instytut Audiowizualny, Fundacja Nowoczesna Polska, Fundacja Nowe Media, Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Program konferencji oraz formularz zgłoszenia: http://www.ceo.org.pl/pl/media/news/edukacja-medialna-jak-sie-robi

Udział w konferencji jest bezpłatny. Zgłoszenia przyjmujemy do 10 października. Liczy się kolejność zgłoszeń.

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

Przerażająca wizja. Z jednej strony trzeba gonić za technologią która rozwija świat, z drugiej stron...
Stanisław Czachorowski napisał/a komentarz do Wykład w czasach postpiśmienności, czyli szukanie drogi we mgle
Tak, najważniejszy jest tok rozumowania, opowieść o wiedzy i dochodzeniu do wniosków, odkryć. To się...
Wykładam matematykę i staram się postępować na przekór pewnego określenia czym jest wykład: to trans...
Stanisław Czachorowski napisał/a komentarz do Wykłady w stylu programów popularnonaukowych?
Zawsze najważniejszym jest mieć coś do powiedzenia. Interesującego, ważnego, wartościowego. Dobrze j...
Jak widzę, odniósł się Pan do mojego komentarza, więc odpowiem.Programy B. Wołoszańskiego były różne...
Pani Anno, to co zamierzam napisać dotyczy zarówno psychologów szkolnych jak i pedagogów. I jedni i...
Drodzy Państwo, czy głupotę można nazywać po imieniu? Czy głupota ministra jest głupotą szkodliwą? C...
Jak się zadaje pytanie całej klasie to nie odpowiadają nieśmiali. Te rady są ok tylko dla tych, któr...

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie