Włącz się. Młodzi i media

Narzędzia
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Jak odnaleźć się w szumie medialnym, który nas otacza? Jak selekcjonować informacje, których potrzebujemy? Jak nie dać się zwieść medialnym przekazom? To kilka z pytań, na które próbujemy odpowiedzieć w ramach edukacji medialnej.fot. sxc.hu

Program "Włącz się. Młodzi i media" Centrum Edukacji Obywatelskiej i Evens Foundation to oferta dla szkół i innych placówek oświatowych z zakresu realizacji celów edukacji medialnej - ważnej w czasach, gdy wszechobecne media mają na dzieci, młodzież i dorosłych tak duży wpływ.

Zapraszamy do drugiej edycji programu - oferujemy materiały dydaktyczne i interaktywne metody pracy z młodzieżą. Nauczyciele mogą wziąć również udział w kursie internetowym i konferencji w Warszawie.

W programie przygotowujemy nauczycieli do pracy z nowymi i tradycyjnymi mediami na lekcji. Realizując projekty, uczniowie analizują informacje z prasy, radia, telewizji i Internetu oraz uczą się języka mediów. Kształcą postawę krytycznego i świadomego odbioru przekazów medialnych. Program prowadzony jest z Fundacją Evens przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Formularz zgłoszenia dostępny jest tutaj.

Kurs na edukację medialną

Zapraszamy również do kursu skierowanego do nauczycieli szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Uczestnicy kursu poznają podstawową wiedzę o mediach, specyfikę języka mediów, szanse i zagrożenia wynikające ze swobodnego dostępu do mediów, w tym głównie Internetu. Kurs wspiera nauczycieli w realizacji lekcji i projektów medialnych z uczniami. W czasie kursu uczestnicy mają dostęp do bogatych materiałów: scenariuszy, artykułów, materiałów audiowizualnych.

To druga edycja kursu realizowanego we współpracy z Fundacją Evens i Narodowym Instytutem Audiowizualnym przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Termin: 14 października 2013 – 26 stycznia 2014r.

Więcej informacji oraz zapisy na stronie: http://www.ceo.org.pl/pl/media/news/kurs-na-edukacje-medialna-0.

Koszt kursu: 150 zł (udział nauczyciela w kursie może opłacić szkoła).

Uczestnicy otrzymają zaświadczenie o ukończeniu kursu doskonalącego, wystawione zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dn. 23 kwietnia 2003 r. oraz materiały pomocnicze - publikację z płytą DVD.

Edukacja medialna. Jak to się robi?

Nauczycieli i bibliotekarzy zapraszamy na warsztaty o tym, jak i gdzie prowadzić edukację medialną w szkole oraz sesje tematyczne dotyczące narzędzi i metod edukacji medialnej. Spotkanie odbędzie się 16 października, w godz. 10.00-16.00 w siedzibie Agory w Warszawie, ul. Czerska 8/10.

Podczas konferencji chcemy stworzyć okazję do spotkania osób z różnych środowisk: nauczycieli, przedstawicieli instytucji i organizacji, ekspertów, dziennikarzy, którym bliska jest edukacja medialna. W konferencji wezmą udział m.in. Tim Verbist z Evens Foundation, Grzegorz Piechota - dziennikarz "Gazety Wyborczej", dr Andrzej Garapich - Polskie Badania Internetu, Narodowy Instytut Audiowizualny, Fundacja Nowoczesna Polska, Fundacja Nowe Media, Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Program konferencji oraz formularz zgłoszenia: http://www.ceo.org.pl/pl/media/news/edukacja-medialna-jak-sie-robi

Udział w konferencji jest bezpłatny. Zgłoszenia przyjmujemy do 10 października. Liczy się kolejność zgłoszeń.

Edunews.pl oferuje cotygodniowy, bezpłatny (zawsze) serwis wiadomości ze świata edukacji. Zapisz się:
captcha 
I agree with the Regulamin

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie