Edukacja w praktyce. Nie bój się spróbować!

fot. Edunews.pl

Narzędzia
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Jacek Walkiewicz, mówca motywacyjny, w swym wystąpieniu na TEDx „Pełna moc możliwości” powiedział, że kiedyś się bał i nie robił, dziś się boi, ale robi. Mam podobnie- zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Kiedyś bałam się pracować bez podręczników i materiałów ćwiczeniowych, dziś boję się, ale robię. I jednocześnie, mimo tych moich obaw, widzę w tym wszystkim sens.

Wiele działań edukacyjnych, a w ramach nich wiele sytuacji edukacyjnych jakie podejmują moje uczennice i moi uczniowie jest wynikiem ich ciekawości świata. Staram się podążać za tym co ich interesuje, fascynuje i niekiedy wzrusza. Bo to ode mnie nauczycielki w dużym stopniu zależy, jak długo będą mieli w sobie tą naturalną ciekawość świata. To ode mnie zależy jakie i ja sama zaproponuję im doświadczenia edukacyjne a w ramach nich-sytuacje edukacyjne/ aktywności, by to oni przejęli inicjatywę na zajęciach, sami doświadczali, sami poznawali i sami wyciągali wnioski bez ćwiczeń „kopiuj-wklej/ uzupełnij zdanie podanymi wyrazami z ramki”. Wierzę, że dzięki temu to, co i w jaki sposób poznają - zapamiętają na długo. Bo samodzielne poznawanie świata jest czymś co fascynuje, daje satysfakcję i radość odkrywania, pozostaje na długo w pamięci. A najważniejsze stwarza przestrzeń do chęci kolejnego poznawania tego co nowe.

Nie boicie się próbować? Zapraszam na moje wystąpienie na INSPIR@CJACH WCZESNOSZKOLNYCH 2024:

***

Organizatorami zorganizowanej w dniach 23-24 marca 2024 w Warszawie konferencji INSPIR@CJE WCZESNOSZKOLNE 2024 byli: Edunews.pl, Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Wiedzy THINK! oraz Think Global sp. z o.o.

Partnerem merytorycznym była społeczność nauczycieli: Superbelfrzy RP / Superbelfrzy Mini.

Partnerem głównym konferencji była firma Samsung Polska.

Partnerami konferencji byli: Eduko, Fundacja Medicover & FitSchool, Fundacja Szkoła z Klasą & Asy Internetu, Learnetic, Moje Bambino, Nowa Era, Stowarzyszenie Cyfrowy Dialog oraz Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń.

Współpraca: Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy, FAST Heroes, IT Edu.

Więcej informacji o konferencjach w zakładce Wydarzenia na edunews.pl.

 

Notka o autorce: Ewa Kempska jest nauczycielką edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej w Szkole Podstawowej w Gliczarowie Górnym, reżyserką spektakli dzieci i młodzieży. Założycielka szkolnego kółka teatralnego, które prowadzi od 2002 r. Pracuje bez podręczników. Realizuje z uczniami projekty edukacyjne, w tym projekty eTwinning. Współtwórczyni autorskiego programu edukacji wczesnoszkolnej RAZEM. Współprowadzi blog edukacyjny https://programrazem.blogspot.com. Należy do społeczności Superbelfrzy RP.

Edunews.pl oferuje cotygodniowy, bezpłatny (zawsze) serwis wiadomości ze świata edukacji. Zapisz się:
captcha 
I agree with the Regulamin

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie