DL-a nauczycieli

Narzędzia
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Zapraszamy nauczycieli do udziału w ogólnopolskim konkursie na stworzenie najlepszego kursu e-learningowego dla szkół ponadgimnazjalnych z zakresu Historii i społeczeństwa lub Przyrody. Konkurs DL-a Nauczycieli ogłoszony jest w ramach projektu Kształcenie Pełne Wyobraźni realizowanego przez Wyższą Szkołę Europejską im. ks. Józefa Tischnera z Krakowa oraz Katolickie Centrum Edukacji Młodzieży KANA z Gliwic.fot. Wyższa Szkoła Europejska im. ks. J. Tischnera

Zgłoszenia do konkursu będą przyjmowane do 28 lutego 2015 roku. Na laureatów czekają nagrody pieniężne, a dla szkół, które reprezentują – atrakcyjne nagrody rzeczowe: tablice interaktywne, systemy do testów, projektory multimedialne, tablety.

„Kształcenie Pełne Wyobraźni” to wyjątkowy projekt, który znalazł się wśród laureatów konkursu ogłoszonego przez Ośrodek Rozwoju Edukacji i otrzymał dofinansowanie. Efektem projektu jest platforma http://kpw.edu.pl, na której zgromadzone są darmowe, innowacyjne i kompletne materiały i programy nauczania dla szkół ponadgimnazjalnych z bloku Historia i społeczeństwo oraz Przyroda.

Programy nauczania przeznaczone są do przedmiotów uzupełniających i wsparte nowoczesnymi narzędziami dydaktycznymi takimi jak: kursy blanded learning, webquesty, podcasty, gry, videotutoriale, kursy-elearningowe, filmy. Materiały te mogą być cenną i inspirującą pomocą dla nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych. Aktualnie programy nauczania testowane są i wdrażane są przez 4 szkoły z województwa małopolskiego i śląskiego.

Aby uzyskać dostęp do bezpłatnych zasobów platformy wystarczy napisać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. i uzyskać indywidualny login i hasło.

Więcej informacji dotyczących projektu „Kształcenie pełne wyobraźni” oraz konkursu „DL-a Nauczycieli” na stronie: http://kpw.edu.pl.

Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Jesteśmy na facebooku

fb
Edunews.pl oferuje cotygodniowy, bezpłatny (zawsze) serwis wiadomości ze świata edukacji. Zapisz się:
captcha 
I agree with the Regulamin

Ostatnie komentarze

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie