W poszukiwaniu zrównoważonego stylu życia

Narzędzia
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Grupa Zagranica zaprasza do podejmowania działań i włączania się w wydarzenia organizowane w ramach Tygodnia Edukacji Globalnej. W tym roku akcja odbywa się w dniach 16-24 listopada. Jest to już 15. edycja europejskiego TEG, której hasło brzmi: „Wybierz zrównoważony styl życia!”.fot. Fotolia.com

Tydzień Edukacji Globalnej to coroczna międzynarodowa akcja, której celem jest zwrócenie uwagi europejskich społeczeństw, a szczególnie młodych ludzi, na globalne sprawy, wyzwania i problemy. Organizatorzy zachęcają do przyjrzenia się problematyce zrównoważonej i odpowiedzialnej konsumpcji oraz dbałości o środowisko naturalne, a także własnym, codziennym nawykom i decyzjom związanym z tymi obszarami. 

Do akcji mogą włączać się organizacje, szkoły, domy kultury, a także firmy czy kawiarnie – wszyscy, którzy chcą zadziałać lub mają ciekawy pomysł na aktywność w tym temacie. Działania podejmowane w ramach TEG mogą mieć różnorodną formę i charakter - spotkań lub warsztatów tematycznych, wieczorów filmowych czy flash mobów.

Pomysły mogą być bardzo różne – zarówno na to, kogo angażować w działania: dzieci, młodzież czy dorosłych – a może wszystkie te grupy, jak i na to, w jaki sposób to robić – mówi Monika Karkowska, koordynatorka tegorocznej edycji TEG – Inspiracje do działań można znaleźć na naszej stronie internetowej, podobnie jak materiały edukacyjne. Zachęcamy również do zamawiania u nas plakatów promocyjnych.

Organizatorzy oferują wsparcie merytoryczne - w postaci gotowych scenariuszy i pomysłów na działania, a także promocyjne – plakaty, zamieszczanie informacji i relacji z działań na stronie internetowej www.teg.edu.pl.

(Źródło: Grupa Zagranica)

Jesteśmy na facebooku

fb
Edunews.pl oferuje cotygodniowy, bezpłatny (zawsze) serwis wiadomości ze świata edukacji. Zapisz się:
captcha 
I agree with the Regulamin

Ostatnie komentarze

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie