Angielski nie musi być nudny

Narzędzia
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Podczas wakacji dzieci odpoczywają od codziennych, szkolnych obowiązków i spędzają więcej czasu ze swoimi rodzicami. Warto wykorzystać ten moment na zabawy, dzięki którym pociechy będą przyswajać angielskie słownictwo. Bezpłatne, atrakcyjne pomoce językowe można znaleźć na stronie Learn English Kids.(C) The British Council

Maluchy o wiele szybciej przyswajają języki obce niż osoby dorosłe. Jeśli natomiast podczas anglojęzycznych zabaw dzieciom towarzyszą rodzice, przyswajanie nowych zwrotów i słówek przychodzi swobodnie i naturalnie. Aby skutecznie wspierać dzieci w nauce angielskiego, warto korzystać z materiałów opracowanych przez specjalistów. Rodzice, którzy szukają pewnego źródła profesjonalnych, dopasowanych do zainteresowań dzieci materiałów do nauki angielskiego, mogą skorzystać z serwisu Learn English Kids. Portal jest prawdziwą kopalnią bezpłatnych ćwiczeń opracowanych przez specjalistów z British Council.

Nauka poprzez rozrywkę

Dzieci nieustannie poszukują nowych gier i zabaw, a na portalu Learn English Kids można znaleźć bogaty zasób różnych tematycznych zadań, które mogą urozmaicić codzienne chwile z angielskim. Prosta, kolorowa grafika ułatwia przyswajanie poszczególnych treści. Te z kolei bazują na elementach z życia codziennego dzieci (np. jedzenie, bajki, zwierzęta), dlatego nauka tematycznego słownictwa odbywa się swobodnie, z zachowaniem dużego poziomu zainteresowania i koncentracji. W zakładce „kids games” znajdują się liczne gry i interaktywne zabawy. Jedna z nich - Monster - polega na stworzeniu własnego, kolorowego potworka. Podczas zabawy dzieci będą mogły przyswoić sobie proste słówka dotyczące jego części ciała oraz czynności, które zabawny potwór może wykonywać.

Poczytajmy razem

Krótkie historyjki to nie tylko pomysł na mądrą zabawę, ale i okazja do nauki czytania w nowym, nieznanym dotychczas języku. Dzięki krótkim zdaniom i prostemu słownictwu dzieci szybko poznają opowiadania o różnorodnej tematyce, np. historia dinozaurów, opowiadanie o Świętym Mikołaju, czy bajka o Chińskim Nowym Roku. Naturalnym elementem języka są także łamańce językowe, które dostarczają dzieciom dużo pozytywnych skojarzeń związanych z nauką poprawnej wymowy. Na stronie www.learnenglishkids.britishcouncil.org/en/tongue-twisters znajduje się bogaty zasób zabaw lingwistycznych, dzięki którym razem z dzieckiem można poćwiczyć wymowę oraz angielski akcent.

Muzyka jest dobra na wszystko

Wesołe piosenki, zabawne ilustracje i słowa zapadające w pamięć to kolejna propozycja dla naszych najmłodszych uczniów. Chwile z angielskim, które poświęcamy dzieciom w domu, powinny trwać około 10 minut, dlatego przyjemnym zakończeniem i podsumowaniem lekcji są łatwo wpadające w ucho piosenki. Na portalu Learn English Kids można znaleźć dużo muzycznych inspiracji, które na pewno pokryją się z zainteresowaniami dziecka. Na przykład maluchy mogą śpiewać razem z pandą piosenkę I can, podczas której wymienia się aktywności ruchowe i jednocześnie je wykonuje.

Jak zacząć?

Aby pobrać bezpłatne materiały z Learn English Kids, należy się zarejestrować. Można założyć konto jako nauczyciel, rodzic lub jako dziecko, dzięki czemu każdy dostaje bezpośredni dostęp do materiałów dostosowanych do swoich potrzeb. Pomocą mogą również służyć specjaliści z British Council, którzy są dostępni co tydzień na profilu Facebook Learn English Kids – British Council i czekają na pytania zarówno rodziców, jak i nauczycieli.

Wsparcie rodziców w trakcie nauki języka ich dzieci jest bardzo ważne. Najmłodsi potrzebują poczucia, że robią postępy, a kiedy są chwalone i zachęcane, proces nauki przychodzi im o wiele szybciej. Natomiast sposobem na podtrzymanie poziomu koncentracji jest przeplatanie nauki z zabawą. Materiały z Learn English Kids będą niezastąpionym źródłem rozrywki i różnorodności potrzebnej podczas nauki angielskiego.

Strona internetowa Learn English Kids

British Council - organizacja założona w 1934 roku, reprezentująca Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej w dziedzinie współpracy kulturalnej i edukacyjnej ze szczególnym uwzględnieniem nauki języka angielskiego. W Polsce działa od 1938. Promuje wybitne osiągnięcia brytyjskie w dziedzinie nauki, edukacji i sztuki oraz programów społecznych, umożliwiając nawiązywanie partnerskiej współpracy pomiędzy polskimi i brytyjskimi instytucjami. Prowadzi działalność na całym świecie, stawiając na najwyższą jakość nauczania oraz rozwój współpracy w zakresie edukacji pomiędzy Wielką Brytanią a innymi krajami. British Council jest jednym z centrów egzaminacyjnych brytyjskich egzaminów językowych i niejęzykowych (Cambridge ESOL, IELTS, egzaminy różnych uczelni brytyjskich, egzaminy zawodowe).

Edunews.pl oferuje cotygodniowy, bezpłatny (zawsze) serwis wiadomości ze świata edukacji. Zapisz się:
captcha 
I agree with the Regulamin

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie