Tańczyć każdy może! – School Dance 2014

Narzędzia
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Narzekamy, że dzieci i młodzież w szkołach mają mało ruchu, że uczniowie ciągle siedzą zgarbieni w ławkach. Czas więc najwyższy trochę się poruszać! Zapraszamy do aktywności, która przyniesie małym i dużym uczniom wiele śmiechu, ruchu i zabawy. A jednocześnie nauczy współpracy w grupie i przyniesie radość ze wspólnych działań. Rozpoczynamy konkurs School Dance 2014. Cała szkoła tańczy!fot. www.schooldance.pl

Firma Young Digital Planet z radością informuje o objęciu funkcji partnera konkursu The School Dance 2014, którego trzecia edycja będzie miała miejsce nie tylko na Słowacji (jak dotychczas), lecz również w Polsce i Czechach. Inicjatywa ma za zadanie promowanie aktywności fizycznej oraz rozwijanie kompetencji informatycznych wśród dzieci i młodzieży. Pomysłodawcami i głównymi organizatorami są: organizacja non-profit EDULAB i akademia tańca Petra Modrovskiego oraz Jána Ďurovčíka DANSOVIA.

The School Dance 2014 to pierwsze międzynarodowe wydanie konkursu, który przez ostatnie lata zawładnął sercami i umysłami uczniów na Słowacji. Przed uczestnikami (z przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych) stoją dwa zadania:

  • stworzenie filmu wideo z układem tanecznym (czas trwania do 3 minut) oraz
  • wykonanie wirtualnego plakatu tematycznego w serwisie Glogster.

Obok kategorii BEST DANCE – Taniec w kategorii najlepsze wystąpienie, obecna edycja została wzbogacona o nowość: LOCAL DANCE - TANIEC LOKALNY. W celu wspierania nauki kultury poszczególnych regionów, organizatorzy proponują występy w tradycyjnych dla danego miejsca zamieszkania tańcach. Charakter występów w tej kategorii może być folklorystyczny, przeplatany (z tańcem współczesnym), może być inspirowany lokalnym wydarzeniem, zabytkiem, tradycją itd.

Zapraszamy do udziału w konkursie SchoolDance 2014Projekt SCHOOL DANCE to nie tylko taniec, dlatego warunkiem udziału szkół jest stworzenie co najmniej jednego interaktywnego materiału do prezentacji. Uczestnikom polecamy interaktywny Glog-plakat, utworzony za pomocą bezpłatnych narzędzi Glogster (przez stronę www.glogster.com). To naprawdę proste – zapraszamy do wejścia na stronę!

Na uczestników czekają super nagrody! Główną jest wycieczka do Disneylandu w Paryżu, kurs tańca z profesjonalnymi instruktorami DANSOVIA oraz wiele wspaniałych prezentów od partnerów konkursu. Cały konkurs odbywa się pod patronatem m.in. Cyfrowego Lidera Słowacji, Pana Petra Pellegrini.

Zapisy do konkursu odbywają się przez stronę internetową konkursu: http://www.schooldance.pl/?lang=pl i trwają w marcu oraz w kwietniu. Wgrywanie filmów i prezentacji zostanie umożliwione w kwietniu, zaś głosowanie na uczestników wielkiego finału rozpocznie się w maju. Wielki finał odbędzie się w Słowackim Teatrze Narodowym pod koniec czerwca.

Więcej informacji na temat inicjatywy, można znaleźć na stronie http://www.schooldance.pl/?lang=pl. Gorąco zapraszamy do tańca!

Edunews.pl oferuje cotygodniowy, bezpłatny (zawsze) serwis wiadomości ze świata edukacji. Zapisz się:
captcha 
I agree with the Regulamin

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie