Galeria Kształcenia promuje edukację przez życie

Narzędzia
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times
projekty edukacyjneProjekt Galeria Kształcenia to nietypowe przedsięwzięcie upowszechniające kształcenie ustawiczne wśród dorosłych mieszkańców woj. śląskiego. W ramach kampanii w największych centrach handlowych w regionie odbywają się niecodzienne akcje promującedeficytowe zawody województwa. Z ideą kampanii zetknęło się już 250 tyś. mieszkańców aglomeracji śląskiej.
 
Projekt „Galeria Kształcenia” uruchomiony został w styczniu bieżącego roku. Na terenie największych centrów handlowych w aglomeracji śląskiej prezentowana jest nietypowa galeria dziesięciu komiksów. Oprócz tego odbywają się się również tzw. „lekcje pokazowe”, podczas których doświadczeni instruktorzy zawodów prezentują i zgłębiają tajniki najbardziej deficytowych profesji naszego regionu.

Prezentowane komiksy w nietypowy sposób przedstawiają historie dorosłych ludzi, którzy zdecydowali się podwyższać swoje kwalifikacje. Do tej pory ekspozycja odwiedziła już centra handlowe w Sosnowcu, Czeladzi, Bytomiu, Bielsko-Białej, Katowicach i w Zabrzu.

Każdego pierwszego dnia ekspozycji odbywają się również niecodzienne „lekcje pokazowe” tylko dla dorosłych. Doświadczeni instruktorzy zawodów opowiadają o specyfice swoich profesji oraz podpowiadają gdzie uzyskać odpowiednie kwalifikacje. „Lekcje pokazowe” mają charakter  otwarty i interakcyjny, a uczestnikiem może zostać każda osoba odwiedzająca centrum handlowe. Do tej pory mieszkańcy naszego województwa mieli możliwość zobaczyć pokaz barmański, musztrę żołnierską, przyjrzeć się pracy technika usług kosmetycznych i wizażu, a także zgłębić tajniki florystyki, zawodu budowlańca oraz agenta ochrony fizycznej osób i mienia. „Lekcje pokazowe” cieszą się dużą popularnością i do tej pory wzięło w nich udział ponad 600 osób.
 
projekty edukacyjne
 
Realizowane w ramach projektu działania przypominają o konieczności podnoszenia własnych kwalifikacji zawodowych. Komiksy, jak i lekcje pokazowe promują dziesięć deficytowych profesji, które zostały wybrane na podstawie rankingu zawodów nadwyżkowych i deficytowych w województwie śląskim.

W ciągu najbliższych kilku tygodni wystawa komiksów i „lekcje pokazowe” odbędą się jeszcze w Rybniku, Gliwicach i Częstochowie.

Projekt „Galeria Kształcenia” realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego. Kampania potrwa do końca lipca 2010 r. Projektodawcą jest agencja Prime PR z Katowic.Edunews.pl oferuje cotygodniowy, bezpłatny (zawsze) serwis wiadomości ze świata edukacji. Zapisz się:
captcha 
I agree with the Regulamin

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie