INSPIR@CJE 2018

(C) Edunews.pl

KONFERENCJA INNOWACYJNYCH NAUCZYCIELI I EDUKATORÓW

INSPIR@CJE 2018 – JAK UCZYNIĆ POLSKĄ SZKOŁĘ JESZCZE LEPSZĄ?

Warszawa, 28-29 czerwca 2018 roku

UWAGA - NOWA LOKALIZACJA WYDARZENIA:
Chałubińskiego 8 (wieżowiec Oxford Tower)

 

Witamy serdecznie! To już szóste INSPIR@CJE - zapraszamy Państwa do udziału w wyjątkowym wydarzeniu edukacyjnym, które przygotowujemy specjalnie pod potrzeby środowisk edukacyjnych: dyrektorów i nauczycieli w szkołach wszystkich typów, edukatorów, doradców, działaczy organizacji edukacyjnych. W tym roku wydarzenie to powiązane jest z obchodami 10-lecia działalności portalu Edunews.pl.

Wyróżnikiem INSPIR@CJI jest praktyczne podejście do edukacji szkolnej, proponowanie nowych i często nowatorskich rozwiązań, dzielenie się pomysłami, metodami pracy, podpowiadanie, co się sprawdza, a co nie. Choć celem INSPIR@CJI jest debata edukacyjna, staramy się raczej unikać zagadnień teoretycznych. Koncentrujemy się na zagadnieniach związanych z szeroko rozumianą działalnością dydaktyczną szkoły, zapraszając do wypowiedzi przede wszystkim praktyków - aktywnych edukatorów i nauczycieli, w tym także nauczycieli-konsultantów i nauczycieli akademickich, których wspólną cechą jest rzeczywiste działanie na rzecz rozwoju systemu edukacji w Polsce. INSPIR@CJE nie są konferencją naukową, są natomiast niepowtarzalnym spotkaniem edukacyjnych innowatorów, eduzmieniaczy i superbelfrów, którzy w swojej codziennej pracy nie tylko myślą, jak poprawiać edukację w Polsce, ale to faktycznie czynią.

INSPIR@CJE to jedna z form debaty edukacyjnej, którą od wielu lat prowadzi redakcja portalu Edunews.pl. Wspólnie zastanawiamy się, co warto w szkole zmieniać oddolnie. Uważamy, że polska edukacja może być skutecznie poprawiana i modernizowana dzięki oddolnym inicjatywom, które rodzą się w szkole lub tuż obok szkoły, a które są realizowane przez nauczycieli i inne osoby mające bliski, codzienny związek z edukacją. Uważamy, że polska szkoła może być coraz lepsza tylko dzięki nauczycielom, a nie odgórnym nakazom i wytycznym. W polskich szkołach pracuje wielu wspaniałych nauczycieli, którzy osiągają sukcesy pedagogiczne nie tylko w swojej klasie, ale także w kraju i na arenie międzynarodowej. Dowodem na to są m.in. projekty współpracy krajowej i międzynarodowej prowadzone w ramach programu eTwinning, Erasmus+ czy nominacje Jolanty Okuniewskiej (2016) oraz Mariusza Zyngiera (2017) do nagrody Global Teacher Prize. Na konferencji INSPIR@CJE chcemy pokazywać takie osoby i ich projekty, promować dobre praktyki, które mogą poprawiać jakość kształcenia w szkołach. W tym celu prowadzimy także akcję pt. ZWYKLI-NIEZWYKLI (NAUCZYCIELE) na naszym kanale Facebooka; spotkacie tam wielu nauczycieli, od których można się naprawdę wiele nauczyć!

INSPIR@CJE dają do myślenia tym, którym rzeczywiście zależy na rozwoju polskiej szkoły. Inspirują do działania, o czym donoszą nam chętnie uczestnicy konferencji. W tym roku tematem przewodnim konferencji są DOBRE ZMIANY w edukacji. Od lat na łamach Edunews.pl zachęcamy, aby w każdej szkole zmiany nastąpiły wskutek działań oddolnych. Nikt lepiej nie potrafi tego zrobić, niż nauczyciele i dyrektorzy, rodzice i uczniowie w danej szkole. Tylko taka zmiana, która jest wypracowana przez społeczność szkolną, może być nazwana "dobrą zmianą". Nie narzekajmy więcej na szkołę - wszystko zależy od nas. Jednego jestem pewien - jeśli sama szkoła się za tę zmianę nie zabierze, na pewno szkołę zepsują decyzje podejmowane poza nią, na poziomie ministerstwa, kuratorium czy wydziału oświaty.

Spotkajmy się po raz kolejny na wyjątkowym wydarzeniu edukacyjnym w pierwszym tygodniu wakacji i porozmawiajmy o dobrych zmianach w szkole. A potem zacznijmy zmieniać nasze szkoły!

Serdecznie zapraszamy do udziału!

Zachęcamy też do prenumeraty serwisu Wiadomości / Newslettera portalu Edunews.pl (na stronie głównej) - bądźmy w stałym kontakcie.

 

Redakcja Edunews.pl, zespół Fundacji Think! oraz Think Global sp. z o.o.
przy współpracy z nauczycielami społeczności Superbelfrzy RP

***

 

PROGRAM KONFERENCJI (wersja z dn.6.06.2018)

WARUNKI UCZESTNICTWA

FORMULARZ ZGŁOSZENIA (uwaga, rekrutacja zakończona w dniu 21.05.2018)

INFORMACJA O HOTELACH

MAPA DLA UCZESTNIKÓW