Marcowe webinary Akademii Cyfrowego Edukatora Microsoft

fot. Microsoft

Narzędzia
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

W kolejnych webinariach Akademii Cyfrowego Edukatora eksperci Microsoft zainspirują nas ciekawymi pomysłami i narzędziami cyfrowej edukacji oraz podzielą się dobrymi pomysłami na podnoszenie efektywności i jakości edukacji w szkole. Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkania z nauczycielami i edukatorami, którzy z powodzeniem zmieniają swoje szkoły i metody nauczania.

Technologie edukacyjne ułatwiają przejście od edukacji "ławkowej" do cyfrowej lub hybrydowej, łączącej formy stacjonarne z uczeniem się online. Być może jesteśmy świadkami tworzenia się "nowej normalności" dla nauczycieli i uczniów, w której tradycyjna nauka w szkole na szeroką skalę będzie wykorzystywać technologie cyfrowe. Z pewnością zostało jeszcze wiele do odkrycia i zbadania, ale codzienna praktyka edukacyjna z wykorzystaniem narzędzi cyfrowej edukacji przekłada się na nowe doświadczenia, które powinniśmy wykorzystać do podnoszenia jakości nauczania.

Zapraszamy na stronę Akademii Cyfrowego Edukatora, na której gromadzone będą zasoby wspierające szkoły w zakresie korzystania ze sprawdzonych narzędzi ICT w nauczaniu oraz instruktaże podpowiadające, jak najbardziej efektywnie przygotować szkolną infrastrukturę IT do edukacji zdalnej. Jest to miejsce wymiany doświadczeń, poszerzania wiedzy oraz zdobywania nowych umiejętności cyfrowych. Można tam też uzyskać pomoc w sprawach związanych z wdrażaniem technologii edukacyjnych w Waszej szkole.

W każdym miesiącu aż do czerwca 2021 zaplanowano po jednym webinarium dla nauczycieli (Akademia Cyfrowego Nauczyciela), dla szkolnych administatorów IT (Akademia Cyfrowego Administratora) oraz dla dyrektorów (Akademia Cyfrowego Dyrektora). Webinaria zaczynają się o 19.00 i trwają około 45 minut.

Webinaria można oglądać:

  • na żywo: wydarzenie odbywają się na platformie Microsoft Teams przy wykorzystaniu Microsoft Teams Live Event. Nie jest wymagana instalacja aplikacji na urządzeniu ani logowanie się. Wymagana rejestracja na wydarzenie - sprawdź linki przy każdym z webinarów;
  • nagrania: na stronie Akademii Cyfrowego Edukatora.

Zapraszamy na marcowe webinaria:

 

Akademia Cyfrowego Dyrektora - 17.03.2021 (środa) - godz. 19.00-19.45

Jak technologia pomogła rozwiązać (nie)standardowe wyzwania dyrektora w trakcie zdalnej nauki

Porozmawiamy o tym, jak dyrektor szkoły poradzi sobie z wyzwaniami, przed którymi staje w związku ze zdalną edukacją. Usłyszymy, jaką rolę w tym pełni technologia i odpowiednia organizacja szkolnej sieci IT.
<<Zarejestruj się na webinar>>

Webinar poprowadzi: Dariusz Andrzejewski, Dyrektor Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 6 im. Jana Pawła II we Wrześni, Microsoft Innovative Educator Expert.

 

Akademia Cyfrowego Administratora - 23.03.2021 (wtorek) - godz. 19.00-19.45

Quo vadis Microsoft Teams? Czyli plany rozwoju, nowości oraz Microsoft Teams jako platforma

Porozmawiamy o tym, dokąd zmierza to popularne narzędzie do komunikacji i współpracy online. W ciągu kilkunastu miesięcy edukacji w czasie pandemii platforma Teams stała się dla ogromnej liczby szkół podstawowym narzędziem codziennej pracy. Powiemy o tym, jakie mamy plany rozwoju i co nowego wkrótce pojawi się w funkcjonalnościach. Zagadnienia te mogą być ważne dla administratora szkolnej sieci IT.
<<Zarejestruj się na webinar>>

Webinar prowadzi: Izabela Duiwe, Customer Program Manager for CEE Education, MicrosoftAkademia Cyfrowego Nauczyciela - 25.03.2021 (czwartek) - godz. 19.00-19.45

Angażujące metody pracy zdalnie i stacjonarnie - pokój zagadek i Design Thinking

Porozmawiamy o tym, jak urozmaicać pracę z uczniami i stawiać przed nimi nierutynowe, angażujące zadania. Świetnie nadaje się do tego metoda pokoju zagadek, którą można zastosować zarówno w klasie, jak i w edukacji zdalnej. Natomiast przy wykorzystaniu design thinking uczniowie zaangażują się w rozwiązywanie skomplikowanych problemów i razem znajdą odpowiedzi na ujawnione wyzwania.
<<Zarejestruj się na webinar>>

Webinar prowadzi: Dorota Czech-Czerniak, nauczycielka w Samorządowej Szkole Podstawowej nr 6 im. Jana Pawła II we Wrześni, Microsoft Innovative Educator Expert.

***

Nagrania poprzednich webinariów w ramach Akademii Cyfrowego Edukatora, przydatne kursy online oraz instrukcje techniczne znajdują się na stronie: https://aka.ms/MicrosoftACE

Kontakt

W razie pytań, zapraszamy do kontaktu z Zespołem Microsoft dla Edukacji
na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.