Listopadowe webinary ACE

fot. Microsoft

Narzędzia
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Tak czuliśmy! Powrót do szkoły nie mógł przecież trwać wiecznie, skoro... nadal nie mamy odpowiedniej szczepionki. Miesiąc temu pisaliśmy, że w każdej chwili można się spodziewać powrotu do edukacji zdalnej i tak się stało. Na szczęście widzimy, że od dłuższego czasu w szkołach nauczyciele szkolą się i podnoszą kompetencje z zakresu edukacji cyfrowej. Postaramy się wesprzeć szkoły w tym trudnym czasie - Edunews.pl i Microsoft zapraszają na listopadowe webinary w ramach projektu Akademia Cyfrowego Edukatora (ACE).

We wrześniu uruchomiliśmy Akademię Cyfrowego Edukatora (ACE), której celem jest szerokie wspieranie szkół w zakresie korzystania z narzędzi ICT w nauczaniu. Jej częścią są webinary poświęcone praktycznym zagadnieniom z zakresu cyfrowej edukacji, z którymi spotkamy się niemal w każdej szkole. Chcemy, aby było to miejsce wymiany doświadczeń, poszerzania wiedzy oraz zdobywania nowych umiejętności cyfrowych. Dlatego nie tylko prezentujemy i pokazujemy, ale też odpowiadamy na zgłaszane problemy i prośby związane z wdrażaniem technologii edukacyjnych w szkole. 

W każdym miesiącu od września do grudnia 2020 zaplanowaliśmy po jednym webinarze dla nauczycieli (Akademia Cyfrowego Nauczyciela), dla szkolnych administatorów IT (Akademia Cyfrowego Administratora) oraz dla dyrektorów (Akademia Cyfrowego Dyrektora). Webinary zaczynają się o 17.00 i trwają około 45 minut.

Webinary będzie można oglądać:

Oto nasze propozycje na listopad:

 

Akademia Cyfrowego Administratora - 17.11.2020 - godz. 17.00-17.45

Nowe funkcje Microsoft Teams dla edukacji

„Teamsy” na dobre zagościły w naszych szkołach. Jest to świetne narzędzie pozwalające w nowoczesny i efektywny sposób zorganizować pracę szkoły, zwłaszcza w tych trudnych czasach. Wykorzystanie tego narzędzia na tak dużą skalę stawia przed administratorami szkolnych środowisk IT spore wyzwania: bardzo duża ilość zespołów do założenia i ich konfiguracja, archiwizacja lub usuwanie starych, itp. W trakcie spotkania porozmawiamy o tym jak ułatwić sobie część tych zadań. Jak zautomatyzować część operacji za pomocą skryptów PowerShell. Jak zarządzać ustawieniami zespołów za pomocą polityk. Jak przypisywać polityki do osób lub grup.
<< Zobacz nagranie na YouTube >>

Webinar poprowadzi: Konrad Sagala - ekspert firmy Microsoft, zajmuje się zawodowo projektowaniem i wdrażaniem systemów informatycznych, m.in. Office 365, Microsoft Exchange, Skype for Business, Microsoft Teams, Active Directory. Od 2007 otrzymuje tytuł Microsoft MVP (w kategorii Exchange Server i Office Apps & Services), aktywny trener technologii Microsoft (MCT).

 

Akademia Cyfrowego Nauczyciela - 19.11.2020 - godz. 17.00-17.45

Jak zadbać o dobre relacje i e-relacje w szkole

Czy w edukacji online można budować relacje z uczniami? A jeśli tak, to jak to zrobić wykorzystując darmowe narzędzia cyfrowe? Czy nauka ma być przykrym obowiązkiem czy czas najwyższy aby spojrzeć na ten proces z zupełnie innej strony? Podczas tego webinaru zrozumiesz dlaczego relacje są tak naprawdę kluczem do efektywnego uczenia się. Skupimy się także na rozwijaniu kompetencji przyszłości i rozbudzaniu chęci uczenia się oraz podzielimy się inspiracjami na działania z uczniami z wykorzystaniem narzędzi cyfrowych wspomagających budowanie relacji z uczniami oraz wzmacniającymi ich sprawczość.
<< Zobacz nagranie na YouTube >>

Webinar poprowadzi: Marta Florkiewicz-Borkowska – nauczycielka języka niemieckiego i zajęć rozwijających kreatywność w Szkole Podstawowej im.Karola Miarki w Pielgrzymowicach, trenerka edukacyjna, tutorka, edukatorka w zakresie nowoczesnych rozwiązań w edukacji, trenerka i mentorka. Laureatka konkursu Nauczyciel Roku w 2017. Należy do społeczności Superbelfrzy RP oraz Microsoft Innovation Educator Expert (2019-2020). W jej działaniach najważniejszy jest zawsze człowiek, emocje i relacje.

 

Akademia Cyfrowego Dyrektora - 25.11.2020 - godz. 17.00-17.45

Komunikacja i współpraca w zespołach nauczycielskich

O tym, że komunikacja jest kluczem do właściwego zarządzania wiemy wszyscy. Podczas spotkania porozmawiamy o tym jak skutecznie wykorzystywać narzędzia Office 365 do komunikacji. W jaki sposób możemy przekazywać dane i uzyskiwać informację zwrotną oraz które z dostępnych dla nas narzędzi pomogą w zaplanowaniu zadań, sprawnym przekazywaniu bieżących uaktualnień, ewaluacji i ocenie efektów – w oparciu o praktyczne przykłady z codziennego życia szkoły.
<< Zapisz się na wydarzenie na Facebooku >>

Webinar poprowadzi: Dorota Suchacz dyrektorka II LO im. dr W. Pniewskiego w Gdańsku, prawnik, filolog angielski, ekspert ds. awansu zawodowego nauczycieli, doradca metodyczny, coach i trener. Koordynatorka sieci dyrektorów województwa pomorskiego w Centrum Edukacji Nauczycieli, nauczyciel metodyk Sopockiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli. Autorka publikacji z zakresu prawa oświatowego i innowacyjnej edukacji (Edukacja Pomorska). Należy do społeczności Microsoft Innovative Educator Expert (MIEE). Specjalizuje się w wykorzystaniu nowoczesnych technologii do wspomagania sprawnego zarządzania oświatą oraz zarządzaniu zmianą dla rozwoju i wzmacniania placówek edukacyjnych.

 

***

Co miesiąc w Akademii Cyfrowego Edukatora będą pojawiać się nowe webinary, artykuły, polecane kursy i inspirujące przykłady tych, dla których cyfrowa nauka stała się codziennością.

Jeszcze więcej propozycji i inspiracji w ramach Akademii Cyfrowego Edukatora znajdziecie na stronach:

Masz pytania? Potrzebujesz pomocy lub wsparcia? Skontaktuj się z organizatorami: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Projekt Akademia Cyfrowego Edukatora realizowany jest przez Edunews.pl i Microsoft.

 

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie