Październikowe webinary ACE

fot. Microsoft

Narzędzia
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Wróciliśmy do szkół, ale sytuacja, w której nauczamy i uczymy się jest daleka od stabilnej. W każdej chwili, w każdej szkole, możemy doświadczyć przejścia grupy uczniów i nauczycieli na kwarantannę z powodu koronawirusa i powrotu do edukacji zdalnej. Na taką ewentualność powinniśmy się przygotowywać i stale poprawiać kompetencje z zakresu edukacji cyfrowej. Zakłócenia w działalności szkół stają się "nową normalnością" i niezbędne jest wykorzystywanie narzędzi cyfrowej edukacji po to, abyśmy mogli się uczyć i rozwijać nawet w sytuacji, gdy przenosimy się ze szkolnych ławek do domów. Edunews.pl i Microsoft zapraszają na październikowe webinary w ramach projektu Akademia Cyfrowego Edukatora (ACE).

We wrześniu uruchomiliśmy Akademię Cyfrowego Edukatora (ACE), której celem jest szerokie wspieranie szkół w zakresie korzystania z narzędzi ICT w nauczaniu. Jej częścią są webinary poświęcone praktycznym zagadnieniom z zakresu cyfrowej edukacji, z którymi spotkamy się niemal w każdej szkole. Chcemy, aby było to miejsce wymiany doświadczeń, poszerzania wiedzy oraz zdobywania nowych umiejętności cyfrowych. Dlatego nie tylko prezentujemy i pokazujemy, ale też odpowiadamy na zgłaszane problemy i prośby związane z wdrażaniem technologii edukacyjnych w szkole. 

W każdym miesiącu od września do grudnia 2020 zaplanowaliśmy po jednym webinarze dla nauczycieli (Akademia Cyfrowego Nauczyciela), dla szkolnych administatorów IT (Akademia Cyfrowego Administratora) oraz dla dyrektorów (Akademia Cyfrowego Dyrektora). Webinary zaczynają się o 17.00 i trwają około 45 minut.

Webinary będzie można oglądać:

Oto nasze propozycje na październik:

Akademia Cyfrowego Administratora - 20.10.2020 - godz. 17.00-17.45

Dobre praktyki dotyczące standaryzacji technologii w szkole

Różne sprzęty i urządzenia, często niekompatybilne ze sobą, różne systemy operacyjne na tych urządzeniach, różne aplikacje służące niby do tego samego, ale posiadające nieco odmienne funkcje, różne serwery i wieczne kłopoty z ich utrzymaniem - taki stan zasobów technologicznych w szkołach ciągle jeszcze się zdarza. To efekt wieloletnich inwestycji najczęściej bez żadnego planu. To spore wyzwania dla administratora IT w szkole. Potrzebujemy pewnej standaryzacji, zarówno w nauczaniu, jak i zarządzaniu szkołą. Podzielimy się dobrymi praktykami i rekomendacjami.
<< Zapisz się na wydarzenie na Facebooku >>

Webinar poprowadzą: Michał Grześlak - nauczyciel dyplomowany, konsultant w Ośrodku Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie (OEIiZK). Entuzjasta nowych technologii, wyróżniony wpisem na Listę 100 SPRUC za działalność na rzecz rozwijania umiejętności cyfrowych w Polsce. Pomysłodawca, założyciel i administrator Facebookowej grupy wsparcia dla nauczycieli „Szkoła z Office 365”. Microsoft Innovative Educator Master Trainer, Microsoft Innovative Educator Expert, Microsoft Innovative Educator Fellow

oraz Bartosz Białek - pracownik polskiego zespołu Edukacji w Microsoft. Jego zadaniem jest wsparcie użytkowników produktów Microsoft Modern Workplace, w tym Office 365 dla Edukacji.

 

 

Akademia Cyfrowego Nauczyciela - 22.10.2020 - godz. 17.00-17.45

Jak łączyć różne aplikacje Microsoft na zajęciach szkolnych

Aplikacje to dziś po prostu "zwykłe" narzędzia pracy nauczyciela. Warto dobrze poznać przynajmniej te podstawowe, aby w pełni wykorzystać ich możliwości i przekonać się, że rzeczywiście pomagają efektywniej uczyć (się). Pokażemy, jak Teams, OneNote, Forms i inne aplikacje w naszych urządzeniach pomagają w organizacji pracy uczniów podczas lekcji. Na konkretnych przykładach zaprezentujemy, jak można połączyć różne aplikacje zarówno w pracy stacjonarnej, jak i zdalnej, i dlaczego warto ich użyć.
<< Zapisz się na wydarzenie na Facebooku >>

Webinar poprowadzi: Dorota Ługowska - nauczycielka informatyki w Publicznej Szkole Podstawowej nr 15 im. Władysława Syrokomli w Radomiu, Microsoft Innovative Educator Expert (MIEE), Microsoft Innovative Educator Trainer. Pasjonatka nowoczesnych technologii i innowacyjnych rozwiązań w edukacji. 

 

Akademia Cyfrowego Dyrektora - 28.10.2020 - godz. 17.00-17.45

Dyrektor szkoły jako manager edukacji cyfrowej w szkole

Będziemy rozmawiać o tym, jak technologia Microsoft pomaga w organizacji współpracy w szkole. Skupimy się na komunikacji w zespołach i społeczności szkolnej, narzędziach współpracy, metodach dydaktycznych. Ale rozmawiać będziemy także o motywowaniu zespołu, tworzeniu kultury szkoły uczącej się, promocji szkoły, rozwijaniu potencjału i kompetencji przyszłości nauczycieli i uczniów, czy angażowaniu w działania całej społeczności szkolnej: nauczycieli, uczniów i ich rodziców.
<< Zapisz się na wydarzenie na Facebooku >>

Webinar poprowadzi: Dariusz Stachecki nauczyciel dyplomowany i dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 im. Feliksa Szołdrskiego w Nowym Tomyślu (wcześniej Gimnazjum). Członek PTI. Egzaminator ECDL. Microsoft Innovative Education Expert i Microsoft Innovative Educator Fellow (2018-2019). Ekspert edukacji cyfrowej w Poznańskim Centrum Superkomputerowo – Sieciowym. Za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania odznaczony w 2009 Medalem Komisji Edukacji Narodowej, w 2013 Brązowym Krzyżem Zasługi. Należy do społeczności Superbelfrzy RP, jest też członkiem Rady ds. Informatyzacji Edukacji - organu pomocniczego Ministerstwa Edukacji Narodowej. Organizator ogólnopolskich konferencji KASSK (Konferencja Administratorów Szkolnych Sieci Komputerowych) oraz „Technologie mobilne w edukacji”, „Programowanie w szkole”.

 

***

Co miesiąc w Akademii Cyfrowego Edukatora będą pojawiać się nowe webinary, artykuły, polecane kursy i inspirujące przykłady tych, dla których cyfrowa nauka stała się codziennością.

Jeszcze więcej propozycji i inspiracji w ramach Akademii Cyfrowego Edukatora znajdziecie na stronach:

Masz pytania? Potrzebujesz pomocy lub wsparcia? Skontaktuj się z organizatorami: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Projekt Akademia Cyfrowego Edukatora realizowany jest przez Edunews.pl i Microsoft.

 

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie