Technologiczna rewolucja w szkołach – co dalej?

fot. Veracomp

Narzędzia
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Za nami prawdziwe trzęsienie ziemi w edukacji. Nauczyciele i uczniowie poradzili sobie z nim wdrażając zajęcia na odległość dzięki oprogramowaniu do wideokonferencji. Nie można jednak zapominać, że niedługo wrócimy do szkół, a tam… mogą na nas czekać cyfrowe niespodzianki.

Świat technologii zmienia się bardzo dynamicznie. Urządzenia, które jeszcze dwa lub trzy lata temu dobrze spełniały swoje zadanie, dzisiaj mogą okazać się niewystarczające. Dobrym przykładem są punkty dostępowe w szkolnej sieci Wi-Fi, które muszą obsługiwać coraz większą liczbę urządzeń. Ten trend z pewnością wzmocni się po pandemii. Uczniowie nadal będą chcieli wykorzystać swoje smartfony i laptopy do codziennej nauki - będą to narzędzia tak nieodzowne, jak ołówek czy linijka. Nowoczesne podejście docenią również rodzice, którzy dzięki inwestycjom w szkolną infrastrukturę zyskają łatwość sprawdzania postępów dziecka i dodatkowe możliwości komunikacji z pedagogami. Przy okazji placówka zyska na atrakcyjności w oczach nowych kandydatów.

Jedną z firm pomagających szkołom w mierzeniu się z cyfrowymi wyzwaniami jest Huawei Enterprise, który dostarcza swoje rozwiązania z pomocą dystrybutora – firmy Veracomp. Współpraca ta zapewnia dostęp do zaawansowanych rozwiązań IT i profesjonalnego doradztwa, dlatego obie firmy posiadają setki Partnerów na terenie całego kraju.

Propozycje liderów IT dla polskich szkół

Na co można liczyć ze strony Huawei i Veracomp? Po pierwsze, na ekspercką wiedzę, która jest przekazywana poprzez platformę webinary.veracomp.pl. Uczestnictwo w szkoleniach online Veracomp to doskonały sposób, by dowiedzieć się jakie możliwości dają nowoczesne rozwiązania dla szkół.

Po drugie, Huawei jest w gigantem technologicznym, który posiada ciekawe propozycje dla każdego sektora – także edukacji. Godnym uwagi rozwiązaniem dla szkół jest WLAN dystrybucyjny, pozwalający uzyskać stabilny, szybki i niezakłócony dostęp do internetu w każdej klasie. Dzieje się tak dzięki zamontowaniu w pomieszczeniach niewielkich modułów antenowych RRU podłączonych do jednego centralnego punktu dostępowego AD oraz jednego kontrolera sieci radiowej AC. W ten sposób sieć Wi-Fi jest zdecydowanie bardziej wydajna i ma lepszy zasięg, niż przy pojedynczych urządzeniach AP mocowanych do ścian korytarza. Jednocześnie jest to rozwiązanie tańsze we wdrożeniu, utrzymaniu i kosztach licencji na kontrolerze AC (tylko jedna licencja dla jednego punktu dostępowego AD wraz z 48 modułami antenowymi RRU).

Podziel się doświadczeniami w ankiecie technologicznej

Huawei i Veracomp chcą jeszcze lepiej poznać wyzwania placówek edukacyjnych, dlatego zachęcają dyrektorów szkół i administratorów do udziału w ankiecie online, której wyniki posłużą do stworzenia ogólnopolskiego raportu. Każdy uczestnik ankiety może zapewnić sobie dostęp do lektury tego podsumowania oraz cennych materiałów technicznych o rozwiązaniach Huawei, dzięki którym będzie można poznać priorytety szkół oraz przyspieszyć cyfrową transformację.

Ankieta jest dostępna na stronie huawei.veracomp.pl, a jej wypełnienie zajmuje zaledwie kilka minut.

 

(ARTYKUŁ PROMOCYJNY)

 

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie