Zmień zwykłą klasę w nowoczesne laboratorium

fot. AGRAF

Narzędzia
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

W ciągu 4 lat (2018-2021) MEN przekaże 320 mln zł na rozwój szkolnych pracowni przyrodniczych. Termin składania wniosków upływa 14 czerwca br. Kryteria programu dają szkołom dużą dowolność w wyborze przedmiotu dofinansowania, dlatego, zamiast tradycyjnych materiałów, warto postawić na trwały i nowoczesny sprzęt, który przez lata ułatwi prowadzenie ciekawych, angażujących zajęć w zakresie chemii, biologii, fizyki czy geografii.

„Pozwól mi zrobić, a zrozumiem”

Wyobraź sobie w pełni funkcjonalne laboratorium zamknięte w niewielkim urządzeniu. Dzięki kompaktowym dyskom Labdisc do prowadzenia samodzielnych doświadczeń uczniowie nie potrzebują sali wypełnionej skomplikowanym sprzętem. Mogą przeprowadzać pasjonujące eksperymenty w zwykłej klasie lub nawet w terenie. Prawo Boyle’a, pole elektromagnetyczne, rejestracja fali dźwiękowej – urządzenia Labdisc pozwalają uczniom lepiej zrozumieć otaczający ich świat (inspirujące filmy dot. dysków pomiarowych można obejrzeć na YouTube). Dyski dedykowane do przedmiotów przyrodniczych (BioChem, Środowisko, Fizyka i Uniwersalny) mogą zastąpić nawet kilkadziesiąt urządzeń i akcesoriów. Co więcej mogą zostać rozbudowane o dodatkowe czujniki i elektrody, co jeszcze poszerza ich spektrum działania.

Wbudowany moduł GPS i pamięć wewnętrzna zachęcają do opuszczenia szkolnych murów i wcielenia się w rolę badacza terenowego. Dzięki integracji z mapami Google, uczniowie będą mogli powiązać zebrane dane pomiarowe z konkretnym obszarem geograficznym.

Mali naukowcy, oprócz prowadzenia samodzielnych doświadczeń z zakresu nauk przyrodniczych, uczą się również analizowania i obróbki zebranych danych. Dedykowane oprogramowanie GlobiLab umożliwia prezentację pomiarów w postaci wykresów (słupkowych, liniowych), tabel oraz cyfrowych mierników. Uczniowie za pomocą oprogramowania mogą tworzyć także wyczerpujące raporty uzupełniając dane o zdjęcia i własne opisy.

Mobilne laboratoria Labdisc świetnie wpisują się w ideę rządowego programu. Znacznie ułatwiają (i uatrakcyjniają) realizację podstawy programowej z przedmiotów przyrodniczych oraz zachęcają uczniów do większego zainteresowania się omawianym tematem.

Odwiedź naszą stronę

Na stronie www.pracownie-przyrodnicze.pl znajdziesz bieżące informacje nt. projektu, wzory dokumentów i ofertę produktów spełniających kryteria programu. Przygotowaliśmy gotowe propozycje zestawów do biologii, chemii i fizyki, które łączą funkcjonalności systemów interaktywnych – dysków Labdisc, monitora interaktywnego wraz z oprogramowaniem edukacyjnym!

Do każdego zestawu dołączyliśmy wypełniony wniosek, żeby jeszcze bardziej ułatwić procedurę ubiegania się o dotację. Wystarczy go pobrać, uzupełnić danymi wnioskodawcy i gotowe! Z myślą o szkołach przygotowaliśmy także specjalny kalkulator - formularz, który pomoże szybko oszacować wartość dofinansowania.

 

(Źródło: AGRAF sp. z o.o. - artykuł promocyjny)

 

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie