Teraz aplikacja Pszczółka uczy również języka angielskiego!

fot. Levebee s.r.o.

Narzędzia
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Aplikacja Pszczółka to nowatorska aplikacja do nauki czytania przeznaczona dla uczniów szkół podstawowych. Pszczółka jest indywidualnym trenerem do nauki czytania również dla dzieci z dysleksją. Aplikację wykorzystuje się w poradniach pedagogiczno - psychologicznych, szkołach i domach. Pszczółka szybko zyskuje popularność wśród terapeutów, nauczycieli i rodziców, stając się niezastąpionym pomocnikiem w nauczaniu.

Od tego roku Pszczółka uczy również języka angielskiego! Nauczyciele mogą teraz, oprócz zwykłej praktyki czytania w języku polskim, używać Pszczółki na lekcjach języka angielskiego. Ćwiczenia w aplikacji mogą również być wykorzystywane przez nauczycieli podczas indywidualnego kursu nauki angielskiego.

Słowa, frazy i zdania użyte w aplikacji zostały dobrane we współpracy z nauczycielami języka angielskiego i pogrupowane według klasy, trudności i tematu. W ten sposób każde ćwiczenie można dostosować do tematyki omawianej podczas zajęć. Umożliwia to korzystanie z nowej wersji Pszczółki do nauki angielskiego na wszystkich zajęciach klas I-V w szkole podstawowej.

Zalety Pszczółki do nauki czytania języka polskiego również w wersji angielskiej

Wszystkie zalety Pszczółki do nauki czytania są również do wykorzystania w jej angielskiej wersji. Ćwiczenia są automatycznie generowane przy każdym zalogowaniu się do aplikacji i obejmują tysiące słów z bazy danych. W porównaniu z podręcznikami papierowymi nie może zatem dojść do sytuacji, że zabraknie odpowiednich materiałów do nauczania. Pszczółka pozwala zaoszczędzić czas potrzebny na przygotowanie lekcji, a także ograniczyć koszty potrzebne do kserowania tekstów. Nauczyciel może rozpocząć pracę z ćwiczeniem na dowolny temat kilkoma kliknięciami, bez wcześniejszej konieczności przygotowania materiałów w formie papierowej.

W każdym ćwiczeniu dostępna jest cała gama ustawień, które pomogą dopasować ćwiczenia do szczególnych potrzeb. Można wybrać rodzaj czcionki i jej typ, kolor tła, wielkie litery lub małe litery, dodać zakładkę itd. Najchętniej wybieraną czcionką jest Szkolne Pismo, które pomaga uczniom opanować poprawny, szkolny zapis. Angielska wersja Pszczółki jest również odpowiednia dla dzieci z trudnościami w uczeniu się, w tym dysleksją.

Pszczółka urozmaica naukę języka angielskiego, zmieniając ją w interaktywną zabawę. Szeroka gama ćwiczeń, obrazki, dźwięki, animacje i pochwały – to wszystko razem pozwala na wzbudzenie zainteresowania wśród dzieci, rozwijanie ich umiejętności języka angielskiego i utrzymanie motywacji do pracy. Ćwiczenia zostały zaprojektowane tak, aby dzieci były motywowane pochwałami i nagrodami. W aplikacji nie ma negatywnych ocen. Pozwala to dziecku na bardziej komfortowe wypróbowywanie różnych odpowiedzi i zmniejsza stres związany z popełnieniem błędu.

Dostęp do angielskiej wersji z konta polskiej Pszczółki

Angielska wersja Pszczółki jest dostępna pod tym samym adresem internetowym, co wersja polska, tj. www.pszczolka.online. Nauczyciele nie muszą zakładać nowego konta. Należy jedynie przełączyć się z wersji polskiej na angielską w menu aplikacji. Nauczyciele mogą łatwo odtwarzać dowolne ćwiczenia w następujący sposób:

  1. Otwórz przeglądarkę Google Chrome lub Firefox na laptopie lub komputerze podłączonym do projektora lub tablicy interaktywnej.
  2. Wpisz www.pszczolka.online
  3. Kliknij przycisk Dostęp dla szkół.
  4. Jeśli Twoja szkoła ma dostęp do aplikacji bez konieczności logowania się, zobaczysz listę ćwiczeń, które możesz od razu uruchomić.
  5. Jeśli Twoja szkoła jeszcze nie ma dostępu bez konieczności logowania się, zostanie wyświetlony kontakt do naszej obsługi klienta. Skontaktuj się z nami a szybko aktywujemy Twoje konto. Następnym razem od razu wyświetli się lista ćwiczeń (patrz poprzedni punkt)

Aby częściej korzystać z aplikacji i móc przygotować się do zajęć w domu, nadal zalecamy utworzenie własnego konta, poprzez kliknięcie na czerwony przycisk Rozpocznij tutaj w prawym górnym rogu strony głównej.

Lista wszystkich ćwiczeń

Angielska wersja Pszczółki zawiera w tej chwili ponad 50 rodzajów ćwiczeń dla dzieci klas od 1 do 5 (lub starszych, jeśli mają problemy z uczeniem się). Aby szybko i łatwo znaleźć potrzebne ćwiczenia, specjalnie zaprojektowaliśmy menu ćwiczeń. Ćwiczenia można wyszukiwać według klasy, tematu czy kategorii. W aplikacji istnieje pięć odrębnych kategorii: Reading basics, Listening & vocabulary, Games, Writing, Reading comprehension. Klasy podzielone zostały od pierwszej do piątej. W każdej kategorii znajduje się pula zadań o różnorodnym charakterze: czytanie ze zrozumieniem, uzupełnianie zdań wyrazami, czytanie wyrazów od krótszych do dłuższych, ćwiczenia słuchowe o podłożu słuchowo-językowym i o podłożu wzrokowo-przestrzennym. Wszystkie ćwiczenia są dostępne z jednego miejsca i ponumerowane, dzięki czemu można zapisać numer ćwiczenia w lekcji.

Aplikacja niedługo będzie dostępna na tablecie

Oprócz możliwości korzystania z aplikacji na komputerze, projektorze i tablicy interaktywnej, Pszczółka niedługo będzie dostępna również na tabletach z Androidem.

Jak uzyskać darmową licencję do września 2019 roku?

Zapraszamy wszystkie szkoły do przetestowania angielskiej wersji aplikacji. Należy zgłosić się do nas na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub zadzwonić pod numer telefonu +48 22 211 88 33 i podać hasło: Edunews.pl by zyskać darmową licencję próbną do końca września 2019 roku, w zamian za opinię na temat aplikacji.

 

(ARTYKUŁ PROMOCYJNY)

 

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie