Słowa warte zapamiętania

fot. Mateusz Łysek

Narzędzia
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Zbliża się kolejna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Na wiele sposobów staramy się czcić tę ważną dla nas Polaków datę. W związku z tym, ponownie proponujemy inicjatywę związaną ze znanymi Polakami i zapraszamy do udziału.

Na czym polega akcja?

Podczas zajęć, ale również prywatnie zarówno uczniowie jak i nauczyciele, rodzice i pracownicy szkoły mogą tworzyć specjalnie na tę okazję zaprojektowane przez nas Karty cytatów znanych Polek i Polaków.

Takie myśli, które są uniwersalne, ważne dla naszej tożsamości, dla naszego życia, pracy którą wykonujemy, dla naszego rozwoju.

Nasza akcja nosi tytuł „Warte zapamiętania”. Kartki nie są celem samym w sobie, ale za ich pośrednictwem chcemy zmobilizować jak największą liczbę osób do rozmów na temat znanych Polek i Polaków, których wypowiedziane przez nich ważne słowa, sentencje i myśli skłaniają nas do przemyśleń, zmiany postaw i refleksji na temat życia, patriotyzmu i itd.

Oprócz tego, że powstaną kartki, które zamieszczać będziemy na wspólnym Wakelet, zachęcamy do poznawania sylwetek znanych Polek i Polaków. Warto te kartki udostępniać w mediach społecznościowych, na stronach szkół i placówek oświatowych, by jak najwięcej osób miało szansę ich zobaczenia, przeczytania i przemyśleń.

Ważne! Warto tworzyć własne Wakelet, a następnie link do nich dodać do wspólnej kolekcji.

Wakelet do edycji i do zamieszczania kolekcji dla szkół i uczniów znajduje się TUTAJ. Kod dołączenia do kolekcji: tzwpbnjw

Kartkę można wypisać ręcznie, można komputerowo. Można ją dodatkowo ozdobić. Wszystkie kreatywne aktywności są mile widziane.

Dziękujemy Mateuszowi Łyskowi za pomoc przy projektowaniu kartki. Patronem akcji jest grupa Superbelfrzy RP.

Karty do projektu można pobrać TUTAJ.

 

Notka o autorce: Zyta Czechowska jest nauczycielką, dyrektorką i właścicielką Niepublicznego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli. Współautorka książki "Jak nie zgubić dziecka w sieci?". Ekspertka ds. awansu zawodowego nauczycieli. Pasjonatka nowoczesnych technologii. Współautorka projektu sieci współpracy nauczycieli „SPEcjalna sieć współpracy nauczycieli”, prowadzi warsztaty, szkolenia i Rady Pedagogiczne dla nauczycieli z zakresu stosowania i wdrażania TIK. Współprowadzi bloga www.specjalni.pl. W 2019 roku otrzymała tytuł Nauczyciela Roku, a w 2017 r. Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej za szczególne osiągnięcia edukacyjne i wychowawcze. Należy do społeczności Superbelfrzy RP oraz Microsoft Innovative Educator Expert. Niniejszy artykuł ukazał się w blogu Superbelfrów. Licencja CC-BY-SA.