Dołącz do mlecznego świata Kota Mleczysława i Mlecznej Kity

fot. Flyberry

Narzędzia
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Zastanawiasz się jaką wiedzę przekazać naszym pociechom, aby miały lepszy start. Wiemy, że wiek szkolny dziecka to czas, w którym kształtują się ich nawyki żywieniowe. Jeśli teraz zyskają one odpowiednią wiedzę na temat właściwego odżywiania i znaczenia produktów mlecznych w codziennym jadłospisie, to w dorosłym życiu będą wybierać wartościowe produkty żywnościowe. Zapraszamy do akcji "Mamy kota na punkcie mleka"!

Dlaczego warto postawić na mleko i produkty mleczne?

Mleko i produkty mleczne stanowią istotny element naszej codziennej diety. To właśnie w tych artykułach spożywczych znajdziemy pełnowartościowe białko, zawierające pełny skład aminokwasów egzogennych, których nasz organizm sam nie jest w stanie produkować i musi pozyskiwać je z innych źródeł. Mleko zawiera również składniki mineralne w tym wapń oraz fosfor – odpowiedzialne za mocne kości i zęby. Codzienne spożywanie nabiału wzmacnia też odporność, układ krążenia i pracę mięśni. Co więcej znajdziemy w nim magnez, wspomagający koncentrację i pamięć. Tak więc recepta na szkolne sukcesy jest prosta. Aby zapewnić sprawność fizyczną i intelektualną naszego organizmu należy spożywać codziennie mleko i przetwory mleczne. Dlatego produktów mlecznych nie powinno zabraknąć nie tylko w diecie najmłodszych, ale osób dorosłych.

Dołącz do mlecznej ekipy, która ma kota na punkcie mleka. Nasza kampania trwa cały 2021 rok, a udział w niej jest całkowicie bezpłatny. „Mamy kota na punkcie mleka” to projekt sfinansowany z Funduszu Promocji Mleka, jego celem jest kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych już od najmłodszych lat. W ramach kampanii organizowanych jest szereg konkursów, w których do wygrania są atrakcyjne nagrody, zarówno dla dzieci, jak i nauczycieli.

Co zyskujesz dołączając do programu?

Materiały edukacyjne

Pomogą uatrakcyjnić zajęcia szkolne, zainteresują uczniów, zapewnią mnóstwo atrakcji i zabawy podczas zajęć. Przygotowane materiały są znakomitym wsparciem dla każdego nauczyciela!

Spotkania z kotem

Kot Mleczysław to uwielbiany bohater dzieci. Robimy co w naszej mocy, aby umożliwiać jak największej liczbie maluchów spotkanie z mlecznym przyjacielem.

Konkursy

Nic tak nie mobilizuje do działania jak zdrowa mleczna rywalizacja! Konkursy z nagrodami w postaci gadżetów cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów z całej Polski.

I wiele innych ciekawych materiałów!

Aby dołączyć do programu, wystarczy wypełnić deklarację, którą można znaleźć na stronie www.kochammleko.pl. Należy ją wypełnić i przesłać drogą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub wysłać pocztą na adres: Polska Izba Mleka, ul. Mickiewicza 7 lok. 23, 15-213 Białystok. Mleczna kampania obejmuje swoim zasięgiem szkoły z całej Polski, a udział w programie jest całkowicie bezpłatny.

Czekamy na Was!

Biuro kampanii „Mamy kota na punkcie mleka”

***

Działanie sfinansowane z Funduszu Promocji Mleka.

 

(ARTYKUŁ PROMOCYJNY)

 

Jesteśmy na facebooku

fb
Edunews.pl oferuje cotygodniowy, bezpłatny (zawsze) serwis wiadomości ze świata edukacji. Zapisz się:
captcha 
I agree with the Regulamin

Ostatnie komentarze

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie