Szkolni liderzy edukacji zdalnej na start!

fot. Stowarzyszenie Cyfrowy Dialog

Narzędzia
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Jak prowadzić efektywną i atrakcyjną edukację zdalną w szkole podstawowej? Czy to możliwe, aby nie zgubić się w labiryncie narzędzi, programów i aplikacji? Jak wzmocnić kompetencje liderskie i skutecznie przekazywać wiedzę innym członkom i członkiniom rady pedagogicznej? Edukacja zdalna potrzebuje ludzi aktywnych, dynamicznych i głodnych wiedzy! To dlatego Stowarzyszenie Cyfrowy Dialog zaprasza nauczycieli i nauczycielki ze szkół podstawowych na cykl bezpłatnych szkoleń prowadzonych przez wykwalifikowanych trenerów, w ramach projektu “Szkolni liderzy edukacji zdalnej”. Kurs pomoże stworzyć zespoły eksperckie – które staną się wsparciem dla całej szkolnej kadry. Rekrutacja wystartowała 30 listopada br.

Do udziału w ogólnopolskim projekcie "Szkolni liderzy edukacji zdalnej" mogą zgłosić się dwu lub trzyosobowe zespoły nauczycielskie ze szkół, które znajdują się w miejscowościach do 50 tys. mieszkańców. Zadaniem teamu będzie doskonalenie umiejętności i zdobycie nowych kompetencji, a to wszystko, aby stać się wsparciem i motorem do działania dla reszty nauczycieli i nauczycielek z danej szkoły podstawowej. Niezależnie od tego, czy grupa czuje, że jest na poziomie master, czy wciąż szuka idealnego środowiska pracy – szkolenie jest zaprojektowane tak, aby odpowiedzieć na wszystkie potrzeby i nauczyć wdrażania narzędzi TIK w edukacji zdalnej.

Przede wszystkim jakość i komfort pracy

"Zależy nam, aby każda osoba na szkoleniu czuła się swobodnie i bezpiecznie. Spokojnie przeprowadzimy przez narzędzia i zasoby, nauczymy jak dynamicznie i atrakcyjnie prowadzić nie tylko lekcje dla uczniów i uczennic, ale też spotkania szkoleniowe dla rady pedagogicznej. Zamiast przytłoczyć ilością, mamy nadzieję zainspirować jakością projektu Szkolni liderzy edukacji zdalnej" – mówi Barbara Krywoszejew, wiceprezeska Stowarzyszenia Cyfrowy Dialog.

To właśnie dlatego spotkania, podzielone na moduły tematyczne, będą odbywać się online, w kameralnych grupach – dzięki czemu praca pod okiem trenerów przebiegnie w komfortowych warunkach. Szkolni eksperci uporządkują praktyczną wiedzę, przećwiczą nowe umiejętności i zaprojektują idealne dla siebie ścieżki rozwoju.

Merytorycznie i praktycznie

Planując nauczanie na odległość trzeba nie tylko dynamicznie reagować na zmieniającą się rzeczywistość i ciągle doskonalić umiejętności, ale także przeprojektować dotychczasowe schematy działania. Udział w projekcie pomoże w odwróceniu myślenia o tym, jak odpowiadać na potrzeby uczniów i uczennic i motywująco oceniać ich prace. W ramach podstawowych modułów kursu zespoły nauczą się efektywnie łączyć środowisko pracy z bogactwem e-zasobów, podzielą doświadczeniem i uporządkują wiedzę. Dla najbardziej wymagających, Cyfrowy Dialog przygotował także dodatkowe moduły, które podpowiedzą, jak zadbać o dobrostan i higienę pracy w warunkach cyfrowych przetestują najlepsze narzędzia dla osób ze specjalnymi potrzebami i sprawdzą, jak skutecznie współpracować z radą pedagogiczną.

Aby zgłosić się do projektu "Szkolni liderzy edukacji zdalnej" należy wypełnić formularz zgłoszeniowy: https://bit.ly/33lMOwR

Stowarzyszenie Cyfrowy Dialog działa od 2016 r. i tworzy je grupa współpracujących ze sobą edukatorek i edukatorów, w większości czynnych i doświadczonych nauczycieli. Głównym celem Stowarzyszenia jest poprawa jakości i efektywności systemu edukacji poprzez upowszechnianie edukacji medialnej i cyfrowej, nowych technologii i innowacyjnych metod w nowoczesnym podejściu do edukacji oraz wspieranie nauczycieli i edukatorów w ich codziennych wyzwaniach. Stowarzyszenie promuje ideę uczenia się przez całe życie, edukacji poszerzającej horyzonty, która wykorzystuje narzędzia cyfrowe dla poprawienia jakości procesu nauczania i uczenia się. Zawsze w tym procesie na pierwszym planie stawiając relacje i człowieka – niezależnie od jego wieku. Projekty realizowane i współrealizowane przez Cyfrowy Dialog to m.in. Zaprogramuj Przyszłość, Centrum Mistrzostwa Informatycznego, Informatyka bez granic, Amazon STEM Kindloteka, Centralny Dom Technologii (zakończony), Szkolni liderzy edukacji zdalnej.

(Źródło: Stowarzyszenie Cyfrowy Dialog)