Dobre pomysły na edukację przez życie

Narzędzia
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Warszawa. Portal o nowoczesnej edukacji EDUNEWS.PL jest już widoczny w sieci. Oficjalna inauguracja serwisu planowana jest na maj, ale użytkownicy już znajdą w nim informacje o najnowszych trendach w światowej edukacji,  wykorzystaniu nowych technologii, nowych stylach nauczania, najnowszych programach i grach Edutainment, a także ciekawych przedsięwzięciach edukacji społecznej.  Wszyscy, którzy  poszukują pomysłu na ciekawy projekt edukacyjny, interesują się doświadczeniami edukacyjnymi innych krajów, szukają wyników badań, czy po prostu są ciekawi świata i chcą się rozwijać, powinni zajrzeć na www.edunews.pl

 

Portal nie bez przyczyny uruchomiony został właśnie teraz.  Świat znajduje się w momencie, gdy tradycyjne społeczeństwo i gospodarka oparta na przemyśle, pod wpływem procesów globalizacji i szybkiego rozwoju technologicznego, zmieniają się nieuchronnie w społeczeństwo informacyjne i gospodarkę opartą na wiedzy. Oznacza to poważne przemiany w życiu społecznym i gospodarczym (choćby na rynku pracy), a co za tym idzie, konieczność nadążania za zmianami i dostosowywania się do  nowej rzeczywistości.

 

Porozmawiajmy o edukacji i zmieniajmy ją


„Portal EDUNEWS.PL jest medium edukacyjnym, którego celem jest promocja idei edukacji przez całe życie oraz nowoczesnych programów i narzędzi edukacji społecznej.  Dzięki  temu wszyscy, bez względu na wiek i zawód, będziemy mogli efektywnie korzystać z owoców postępu cywilizacyjnego i światowych zasobów informacji realizując własne cele życiowe.” – mówi Marcin Polak, redaktor naczelny portalu i twórca portalu.

Portal adresowany jest nie tylko do środowisk oświatowych, ale także edukatorów społecznych, pozarządowych organizacji edukacyjnych, przedstawicieli firm działających na rynku edukacji oraz do uczniów i studentów, którzy są zainteresowani nowymi technologiami i chcą wykorzystać je we własnej edukacji.

 

Z założenia jest to portal wymiany myśli i opinii, w którym toczyć się będą dyskusje nad kształtem polskiej i światowej edukacji i jej największymi wyzwaniami w XXI wieku. Nie będzie to portal informacyjny skupiony wyłącznie wokół wydarzeń dotyczących polskiego systemu oświaty, lecz taki, w którym będą publikowane informacje z różnych stron świata, inspirujące polskich edukatorów do działania i wprowadzania innowacji w procesie edukacji.

 

Świat idzie naprzód, a my z nim.


„Informacji poszukujemy na całym świecie.” – mówi Olga Janaszek-Serafin, redaktor portalu. „Współpracujemy z zagranicznymi serwisami edukacyjnymi, przeszukujemy internetowe wydania światowych mediów, dzięki czemu polski użytkownik Internetu może liczyć na wiadomości, których nie znajdzie w polskich mediach ani innych portalach edukacyjnych.”

 

W przeciwieństwie do innych portali edukacyjnych, EDUNEWS.PL nie będzie ograniczał się tematycznie do systemu oświaty i edukacji formalnej, gdyż współczesne badania wskazują na  coraz większe znaczenie edukacji nieformalnej - przez całe życie - w rozwoju społeczeństw i jednostek. Twórcy portalu wychodzą z założenia, że nowoczesna edukacja ma przede wszystkim rozwijać, a nie zanudzać osoby uczące się, stąd celem EDUNEWS.PL jest przede wszystkim zaciekawić użytkowników tematyką serwisu i oryginalnym, szerokim podejściem do edukacji.

 

Portal będzie rozwijany we współpracy z wieloma instytucjami i organizacjami edukacyjnymi, m.in. Gazetą Szkolną, Fundacją Nauka i Wiedza, Centrum Edukacji Obywatelskiej.

 

Tagi: EDUNEWS.PL, edukacja społeczna, edutainment, e-learning, społeczeństwo informacyjne, jakość edukacji, innowacje, technologie, ICT, system oświaty, badania.

 

Dodatkowych  informacji udziela:

 

Marcin Polak
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.