Blogowa mapa polskich przemian za europejskie pieniądze

Narzędzia
Typografia
 • Smaller Small Medium Big Bigger
 • Default Helvetica Segoe Georgia Times
Blogowa mapa przemianUczniowie będą blogować, aby pokazać, jak zmienia się ich miejscowość i okolica. Fundacja Think! zaprasza uczniów i nauczycieli do udziału w projekcie Blogowa Mapa Przemian, w którym odbędzie się ogólnopolski konkurs skierowany do uczniów na poprowadzenie multimedialnego bloga ukazującego rozwój Polski dzięki finansowemu wsparciu z Funduszy Europejskich.
 
Liczyć się będą posty ukazujące zachodzące zmiany, interesujące materiały audiowizualne, jak również popularność bloga w lokalnej społeczności. Razem z uczniem wygrywa także nauczyciel! Na najlepszych czekają nagrody o łącznej wartości niemal 25 tysięcy złotych!
 
Konkurs na bloga
Konkurs skierowany jest do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Ich zadaniem będzie poprowadzenie przez minimum 6 tygodni bloga ukazującego wpływ środków unijnych na rozwój ich miejscowości, regionu, Polski. Młodzież, wcielając się w role dziennikarzy i fotoreporterów, nawiąże współpracę z instytucjami samorządowymi, kulturalnymi oraz innymi podmiotami, które korzystają ze wsparcia unijnego i zaprezentują w swoim serwisie realizowane i finansowane ze środków unijnych projekty. Linki do uczniowskich blogów zostaną umieszczone na interaktywnej „Blogowej Mapie Przemian”.

Współczesna młodzież doskonale posługuje się narzędziami cyfrowymi i nieustannie korzysta z różnych serwisów społecznościowych. Uczniowie chętnie przygotowują filmy, prezentacje, zdjęcia, korzystając z telefonów komórkowych, aparatów cyfrowych i kamer. Potrafią komunikować się z wykorzystaniem narzędzi blogowych. "Zależy nam, by młodzi ludzie łączyli swoje umiejętności w posługiwaniu się nowoczesnymi technologiami ze zdobywaniem wiedzy i kreowaniem ciekawych zasobów w sieci. Blogi o zmianach, jakie zaszły w Polsce przez ostatnie lata pod wpływem Funduszy Europejskich mogą stać się doskonałą interaktywną kroniką naszych czasów"  – mówi Dariusz Danilewicz, prezes Fundacji Think!

Termin zgłaszania blogów upływa 6 listopada 2011r. Regulamin konkursu oraz szczegółowe zasady i opis nagród znajdują się w serwisie www.mapaprzemian.pl.

Akcja szkolna
Do projektu zostaną zaproszone szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne. Nauczyciele z około 450 placówek otrzymają zestaw scenariuszy zajęć na temat Funduszy Europejskich. Ich zadaniem będzie przeprowadzenie lekcji, które dostarczą wiedzy i zainspirują młodzież do prowadzenia blogów. Nauczyciele otrzymają certyfikat potwierdzający udział w projekcie, a w przypadku, gdy blog ich uczniów zostanie nagrodzony lub wyróżniony – również nagrodę pieniężną.

Organizatorem projektu jest Fundacja Think! z siedzibą w Warszawie. Projekt jest realizowany przy współfinansowaniu ze środków Unii Europejskiej przyznanych w ramach „Konkursu dotacji na przeprowadzenie działań informacyjno – promocyjnych dotyczących Funduszy Europejskich” ogłoszonego przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego.
 
 

Jesteśmy na facebooku

fb
Edunews.pl oferuje cotygodniowy, bezpłatny (zawsze) serwis wiadomości ze świata edukacji. Zapisz się:
captcha 
I agree with the Regulamin

Ostatnie komentarze

 • Written by Ppp
  Widzę, że jest Pani nauczycielką WCZESNOSZKOLNĄ. Tym czasem na studiach miałem profesora, który twie...
 • Written by Robert Raczyński
  Współczesność sprzyja odzwyczajaniu ludzi od narracji oraz potrzeby pełniejszej wypowiedzi, argument...
 • Written by danuta
  Też często nad tym się zastanawiam. Osobiście uwazam, że podczas mądrego sprawdzianu człowiek się uc...
 • Written by Robert Raczyński
  Panie Dyrektorze, nie docenia Pan zdolności adaptacyjnych społeczeństwa. Do obniżenia poziomu usług ...
 • Written by Roman
  Dzień kropki to coraz bardziej popularne święto. Nasza szkoła w tym roku też będzie je organizować. ...

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie