Kamera! Akcja! Nowoczesna edukacja!

Narzędzia
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Jaka będzie szkoła przyszłości? Wyobraźmy sobie szkołę za 10, 20 albo 30 lat. Czy uczniowie wciąż będą siedzieć w ławkach? Czy ciągle będą uczyć się z podręczników i pisać kredą po tablicy? A może książki zastąpią już zupełnie tablety, a tablica razem ze ścianą staną się całkiem wirtualne? Spróbuj sobie to wyobrazić i nakręć o tym film.(C) MillionYou.com

Wystartowała interaktywna kampania, której celem jest pobudzenie dyskusji o nowoczesnej edukacji. W serwisie MillionYou.Com wystartowała kampania firmy Young Digital Planet angażująca uczniów i nauczycieli wokół pytania o kształt szkoły przyszłości.

Pomyśl jak chciałbyś się uczyć. Wyjdź poza szkolne mury i uruchom myślenie o edukacji Twoich marzeń, edukacji przyszłości. Zastanów się, co zrobić aby nauka nie kojarzyła się z wykuwaniem teorii, a stała się czymś tożsamym z radością odkrywania i budzeniem ciekawości!

Pokaż jak wyobrażasz sobie rolę nauczyciela, uczniów i nowoczesnych technologii. Nauka na świeżym powietrzu? Dlaczego nie! A może to obowiązkowa przerwa na drzemkę jest spełnieniem Twoich marzeń? Pokażcie, że polscy uczniowie są wizjonerami, że mają pomysły na to, żeby nauka była efektowna i efektywna zarazem!

Nakręć film o szkole swoich marzeń!

"Young Digital Planet stara się być dwa kroki do przodu w dziedzinie nowoczesnych technologii w edukacji. Nasze rozwiązania pozwalają na efektywne, a jednocześnie radosne  przyswajane wiedzy. Zaawansowane technologie w szkole to już nie idea, to rzeczywistość. My chcemy pobudzić myślenie uczniów i nauczycieli o edukacji przyszłości, szkole marzeń, dobrych rozwiązaniach edukacyjnych, bo jesteśmy świadomi procesu nieustannych zmian technologicznych, za którymi szkoła musi podążać." – mówi Andrzej Molski, prezes Young Digital Planet SA.

Konkurs jest przeznaczony tylko dla uczniów i nauczycieli szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Można w nim wziąć udział samodzielnie albo w zespole, zaangażować całą szkołę, nauczyciela, kolegów i koleżanki.

Pula nagród w konkursie wynosi aż 39 000 złotych.

Termin nadsyłania filmów mija 4 listopada 2013 r. Ogłoszenie wyników – 15 listopada.

Maksymalny czas trwania filmu – tylko 60 sekund! Maksymalna waga filmu wgrywanego – 500 MB.

Więcej informacji i Regulamin konkursu dostępne są na stronie platformy MillionYou, współorganizatora konkursu, oraz na www.ydp.pl.

Get Flash to see this player.

Źródło: MillionYou.com